R7 240 2 GB'dan RX570 4 GB'a geçmek mantıklı mı?

Goddex

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, ben 2. el ekran karti almayi dusunuyorum ve ne kadar etkiler veya su ankiyle nasıl bir fark olur?
Ekran kartim şu an R7 240 2 GB.
Yeni alacagim RX570 4 GB Sapphire Nitro+
İslemci: R3 1200.
Anakart B450 S2H.
RAM: 8 GB 3000MHz G.Skill
Kasa powerbosst 500watt 80+

Bütçen ne kadar hocam?

Sana yükseltme sırası yazayım. (Monitörü 1080p; kasayı da düzgün, havadar, mesh bir kasa olarak varsayıyorum. Ve Windows kurulu bir SSD.)
  1. PSU
  2. Ekran kartı
  3. RAM
  4. İşlemci
Yeni alınacak ekran kartı işlemciye darboğaz yapacaktır fakat kompanse etmek için bir miktar o.c. yapılabilir.
PSU'yu en son değiştirmek sistemi riske atmaktır. Ne zaman ne olacağı bilinmez.

Bütçen ne kadar hocam?

Sana yükseltme sırası yazayım. (Monitörü 1080p; kasayı da düzgün, havadar, mesh bir kasa olarak varsayıyorum.)
  1. PSU
  2. Ekran kartı
  3. RAM
  4. İşlemci
Yeni alınacak ekran kartı işlemciye darboğaz yapacaktır fakat kompanse etmek için bir miktar o.c. yapılabilir.
PSU'yu en son değiştirmek sistemi riske atmaktır. Ne zaman ne olacağı bilinmez.
PSU'nun Watt değeri iyi ancak dediğiniz gibi ilk başta PSU'nun değişmesi lazım. C4 misali bir PSU. Sistem emanet edilmez.

Hocam bütçem söyle ucuza buldum ekran kartini aşırı fazla PC kullanmiyorum maximum tek seferde 3 saat acik kalıyor ve assiri guc harciyacak oyun oynamiyorum gene de ilk PSU mu diyorsunuz.

1300.

Hocam bütçem söyle ucuza buldum ekran kartini aşırı fazla PC kullanmiyorum maximum tek seferde 3 saat acik kalıyor ve assiri guc harciyacak oyun oynamiyorum gene de ilk PSU mu diyorsunuz.

1300.
Hocam bir PSU alın. Elinizdeki PSU ile ekran kartını satıp üstüne biraz ekleyerek yeniden RX570 alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı