R7 240 ekran kartı 90 derece oluyor

yunusemre44

Decapat
Daha fazla  
R7 240 2 GB'lık ekran kartı.
Intel Core 2 Quad Q6600.
8 GB RAM.
Sistemim bu ekran kartı PES 21 de kasmaya başladı bende sıcaklığına baktım 85-90 derecelerde normalde kasmadan 30 FPS oynayabiliyordum. Boşta 35-40 derece ekran kartı. Bu ısılarda zarar görür mü? Veya başka bir sıkıntı olur mu?

R7 240-250 serisi GPU'lar 69 dereceyi geçmez normalde. Çok düşük güç tükettiği için. Senin kart toz duman olmuş veya kasa konumu çok kapalı bir yerde. Kapağı açıp havalandır, birazda temizle kartı.

Termal macun en son ne zaman değiştirildi ve kart ne zamandır kullanılıyor? Kartın modeli nedir (marka olarak)? Ayrıca kasa nedir ve kaç fan bulunuyor?

Kasa da 2 fan bulunuyor tam markasını bilmiyorum eski kasa.
Termal macun en son ne zaman değiştirildi ve kart ne zamandır kullanılıyor? Kartın modeli nedir (marka olarak)? Ayrıca kasa nedir ve kaç fan bulunuyor?

Kasa benim değildi başka birinden geldiği için tam bilmiyorum.
Sapphire markası.

Kasa da 2 fan bulunuyor tam markasını bilmiyorum eski kasa.

Kasa benim değildi başka birinden geldiği için tam bilmiyorum.

Sapphire markası.

Marka model olarak sormuştum aslında. Fanlı versiyon mu yoksa pasif soğutma mı? Sorumu tekrarlıyorum termal macun değişti mi değiştiyse ne zaman değişti ve değişmediyse kart ne zamandan beri kullanılıyor?

Marka model olarak sormuştum aslında. Fanlı versiyon mu yoksa pasif soğutma mı? Sorumu tekrarlıyorum termal macun değişti mi değiştiyse ne zaman değişti ve değişmediyse kart ne zamandan beri kullanılıyor?

1 tane fanı var kasa uzun zamandır kullanılıyor macunuda ne zaman değiştiğini bilmiyorum uzun zamandır değiştirilmedi büyük ihtimal.

1 tane fanı var kasa uzun zamandır kullanılıyor macunuda ne zaman değiştiğini bilmiyorum uzun zamandır değiştirilmedi büyük ihtimal.

Termal macun kaynaklı büyük ihtimal. Kasa önü kapalı, hava alacak yeri az ve fan sayısı da azsa o da az çok neden olmuş olabilir. Kasayı hava alacak bir yere çıkarıp yan kapağını açıp sıcaklıklara bakın. Bir miktar düşüş gösterecektir. Sıcaklıklar 70'e düşüyorsa sorun kasanın hava alamaması. Zaten termal macun da uzun süredir değiştirilmemiş bu yüzden 50 - 60 derece görmesi beklenilmemeli. 80 derece civarı görmesi daha olası ki böylece sorun termal macundan kaynaklanmış oluyor. Sonra kaliteli bir termal macunla macunu değiştirirsiniz.

Boşta ısı dereceleri gayet normal. Fakat oyun da çok fazla. Kartı uzun zaman önce aldıysanız termal macun sürmenizi öneririm. Oyun da da ayarları iyice kısın ve kasanın yan panelini sökün.

Sistem de veya oynadığınız oyunda virüs olma riski var. Malwarebytes ve Kaspersky ile taramanı öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı