R7 240 ekran kartı ile sistem kurma

beogradski

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Elimde 4 GB RAM(DDR3) ve R7 240 ekran kartı mevcut.
Bunların üzerine hangi bileşenleri alabilirim?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam sadece RAM ve Ekran kartı var. Diğerleri çalışmadığı için en baştan alıp kuracağım.
Bütçem 1000 Lira civarında.

DDR3 hocam.
RAM DDR3 mü DDR4 mü?
H81 anakart: 400TL
G3258: 200TL
PSU: 250TL
SSD: 160TL

Anakart ve işlemciyi ikinci el almak zorundasınız maalesef. İkinci el piyasa fiyatını yazdım. Bu fiyat bandında bulabileceksiniz. Diğerlerinin linkleri:

Son düzenleme:
RAM DDR3 mü DDR4 mü?

H81 anakart: 400TL
G3258: 200TL
PSU: 250TL
SSD: 160TL

Anakart ve işlemciyi ikinci el almak zorundasınız maalesef. İkinci el piyasa fiyatını yazdım. Bu fiyat bandında bulabileceksiniz. Diğerlerinin linkleri:
Abi teşekkür ederim.

O linkteki psu ve ssd nin en baştaki olanları yeterli mi yani 120 gb olan işimi görür mü

Abi teşekkür ederim.

O linkteki psu ve ssd nin en baştaki olanları yeterli mi yani 120 gb olan işimi görür mü
Yüksek boyutlu oyunlar oynamıyorsan kapasitesi gayet yetecektir. Ki ben de 120GB kullanıyorum. Oyun oynamıyorum. Şu an 40-50GB boş alanım var. Ayrıca rica ederim. 😉

Xeon X3440, H55 anakart, 400W PSU, 120GB SSD + 320GB HDD, 4 GB RAM bunları 1000TL'ye alabilirsin.
Hocam 2. Ele pek güvenmiyorum.
Bu dediklerini 0 a bulabilir miyim?
Yüksek boyutlu oyunlar oynamıyorsan kapasitesi gayet yetecektir. Ki ben de 120GB kullanıyorum. Oyun oynamıyorum. Şu an 40-50GB boş alanım var. Ayrıca rica ederim. 😉
Abi HDD olmadan sadece SSD alsam çalışır mı?
Bir de ben eskiden 775 pin anakart kullanıyordum.. Sizin söylediğiniz başka model sıkıntı yaratır mı?
Yani uyum sorunu yaşamaktan korkuyorum param boşa gitmesin diye...

Son düzenleme:
Abi HDD olmadan sadece SSD alsam çalışır mı?
Bir de ben eskiden 775 pin anakart kullanıyordum.. Sizin söylediğiniz başka model sıkıntı yaratır mı?
Yani uyum sorunu yaşamaktan korkuyorum param boşa gitmesin diye...
HDD olmadan SSD kullanabilirsin. İkisi de depolama birimi zaten. RAM'inizin Mhz'i 1333Mhz veya 1600Mhz ise sorun olmayacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı