R7 240 ekran kartı oyun açınca PC kapanıyor

Emir Said

Femtopat
Yeni ekran kartı aldım. Çalıştırıdm, driver kurdum, kurarken birkaç kez PC kapandı. PSU az geldiğini düşünüp yeni PSU aldım onda da aynı hatayı verdi. Oyuna girmeye çalışınca PC kendini kaptıyor, Windows ve Google'da belli bir süre geziyorum zorlıyınca PC kapanıyor. Eski ekran kartını takınca PC kapanmıyor.(2 tane ekran kartı denedim yeni, aynısını yapıp kapandılar)

Sistem:
İnte i3 4 nesil.
RAM 8 GB.
PSU 400W.
Ekran kartı R7 240 (PC sistemde R7 200 diye gözüküyor)
Casper masaüstü.

R7 200 series olarak görünmesi normaldir.Furmark yüklüyse orda görebilirsin tam modelinin hangisi olduğunu.R7 240 ise güç tüketimi çok düşük bir kart olması lazım zaten.Sıcaklık değerlerini bir kontrol et istersen.

Kartın soğutmasında sıkıntı olabilir. Termal macun yenilemesi ve toz temizliği yapınız.
Başka yeni ekran kartı ile denediğimde de aynı hatayı verdi soğutma ile ilgili olduğunu düşünüyorum fikriniz için teşekkür ederim.
R7 200 series olarak görünmesi normaldir. FurMark yüklüyse orada görebilirsin tam modelinin hangisi olduğunu. R7 240 ise güç tüketimi çok düşük bir kart olması lazım zaten. Sıcaklık değerlerini bir kontrol et istersen.

Bilgilendirme için teşekkürler FurMark indirip bakacağım.

Geri
Yukarı