R7 240 Frisby FC-8870G Kasaya Sığmama Sorunu

mormachine

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Eski bir sistemime takviye yaparak az da olsa performansı yükseltmek istedim. Kullandığım güç kaynağı çok eskiydi ve ses çıkarıyordu, ben de yeni bir kasa ile güç kaynağı aldım. Ancak kasada ekran kartını monte edeceğim bölge dıșarıda kalmış ve ekran kartı sığmıyor.
  • Kasa: Frisby FC-8870G
  • Anakart: Micro ATX
  • Ekran Kartı: R7 240 Sapphire

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba. Eski bir sistemime takviye yaparak az da olsa performansı yükseltmek istedim. Kullandığım güç kaynağı çok eskiydi ve ses çıkarıyordu, ben de yeni bir kasa ile güç kaynağı aldım. Ancak kasada ekran kartını monte edeceğim bölge dıșarıda kalmış ve ekran kartı sığmıyor.
  • Kasa: Frisby FC-8870G
  • Anakart: Micro ATX
  • Ekran Kartı: R7 240 Sapphire
Bir yanlışınız olmasın. O kart hemen hemen her kasaya sığar.

Ekran kartının kapladığı hacim : 145 x 95 x 15
Kasanın sana sunduğu hacim : 445 x 180 x 410

Değerler mm cinsinde ve sığması lazım bir yanlışınız var.

Ekran kartını yerine oturturken Ekran kartı arkasındaki hdmi bağlantının alt tarafından bastırarak kasa içerisine gelecek şekilde oturtun sığmaması imkansız. benimde aynı oldu. alt taraftan kasaya takıldığı ıcın arkadan hafıfçe bastır korumalık kasa içine girsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı