Çözüldü R7 240 macunu yenilenmeli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Thermes

Kilopat
Makaleler
61
4-5 senelik bir R7 240 kullanıyorum. Görüntü versin yeter çünkü oyun oynamıyorum.
Sorun şu, FurMark testinde 50 dereceyi geçmiyor kart ama gel gelelim boştayken dahi sürekli %30 fan çalıştırıyor. Bundan önce 1660S kullanıyordum boşta fan döndürmüyordu alışmışım ondan herhalde bu R7 resmen kafa ütülüyor. Manuel ayar yapıp fan hızını 20'ye düşürünce ses kesiliyor ama bu sefer de kart durduğu ısınmaya başlıyor. 60-70'lere doğru gidiyor.
Şimdi bu kartın termal macun zamanı gelmiş mi sizce? FurMark testinde ısınmayıp da fanı biraz kısınca ısınması beni kararsız bıraktı.

Çözüm
Testte fan yüksek hızda çalıştığından sıcaklığı 50 derecede tutuyordur, o yüzden ısınmıyordur. Fanı kısmak istiyorsanız macunu yenilemek gerekli.
Bana da biraz öyle geliyor.
Herhangi bir işlemci macunu işe yarar değil mi?
Almışken bence kalitelisini almaya çalışın, kaç yıl kullanacaksınız, rahat edersiniz. Fazlasını zaten saklarsınız ileride kullanırsınız.. @ParastyleV dediği gibi olabiliyor. MX4 olur, ben CM mastergel pro kullanıyorum..

Geri
Yukarı