R7 240 Sistem GTA 5 gibi oyunları kasmadan oynatır mı?

EGGoR

Hectopat
Daha fazla  
  • Intel Core İ5 3470T 2.90 GHz 2 Core 4 Threads (Turbo 3.60 GHz)
  • 6 GB RAM DDR 3
  • ASUS AMD Radeon R7 240

GTA 5, Witcher 3 gibi oyunlar oynamak istiyorum da böyle bir bilgisayar hediye edildi bana. Bununla oynayabilir miyim takıntısız kasmasız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynayabilirsin fakat bazen FPS sorunu yaşayabilirsin.
RAM yeterli fakat ekran kartı iyi değil. Bir de işlemci hızı düşük.
Bir de ekran kartının kaç GB olduğuna bağlı.

GTA'da 30-40 FPS arası alırsın tahmini, Witcher 15-20 arası olur. Oynarsın ama zevk alamazsın diyeyim.

Ekran kartını değiştirmeni tavsiye ederim. 1650 ya da PSU müsaitse RX570 iyi gider o sistemle. Tabii RAM'i de 12GB yapmak şartıyla.

GTA V'te 720p düşük ayarlarda 30-35 FPS'yi zorlayabilirsiniz. Witcherda ise 720p düşük ayarlarda 20-25 FPS alabilirsiniz. Bu oyunlar için sisteminiz çok yetersiz.

Hepsini low ayarlarda oynarım sıkıntı yok ama 30 fpsden yukarı görmezmi diyorsunuz GTA 5 hemde low ayarlarda?

Ekran kartını overclocklu kullanıyorum.
İşlemci ve ekran kartı iş görmezmi diyorsunuz yani? Bütcem olunca GT 1030 Alıcağım ama şuanlık R7 240'ı kullanmam gerek gayette iyi ekran kartı şuanlık idare ediyor beni.

O attığınız videoda 1920 x 1080'de oynuyor o ekran kartı onda çok zorlanır ona rağmen 30 FPS oynatıyor. 1024 x 800 de açarsam 50 FPS Görürmü?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı