R7 240 sistem oyundayken çöküyor

bulutcan047

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
16 GB DDR3 RAM
İ5 4570 3.NESİL
R7 240 4 GB
256 GB SSD
500 GB HDD
Merhaba R7 240 ekran kartım var, Valorant oynarken çöküyor. Bilgisayarı aç kapa yapmak zorunda kalıyorum. Ondan sonra oyun düzeliyor. Sebebi nedir?
Sistemim:
  • R7 240 4 GB.
  • 16 GB RAM.
  • i5 4570.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekrana sinyal yok yazısı gelip bilgisayar çöküyor ama kasa açık kalıyor değil mi?
Ya PSU kaynaklı ya ekran kartı ya da RAM kaynaklı olabilir. RAM'lerin yerini değiştirip tekrar deneyin.

Çökme raporu var mı? Ekran kartı kaynaklı olabilir gelen hata mesajına göre.

Bende de aynısı oluyor ama rapor yok. Dönüştürücü kullanıyorum bir de. Ekran kartı RTX 3060 Ti.

Bende yok ama bu hata geliyor ekrana.

Ayrıca bazen çökme raporu bile gelmiyor siyah ekranda kalıyor bilgisayarı açıp kapatmak zorunda kalıyorum.

Ekrana sinyal yok yazısı gelip bilgisayar çöküyor ama kasa açık kalıyor değil mi?
Ya PSU kaynaklı ya ekran kartı ya da RAM kaynaklı olabilir. RAM'lerin yerini değiştirip tekrar deneyin.

Bende de aynısı oluyor ama rapor yok. Dönüştürücü kullanıyorum bir de. Ekran kartı RTX 3060 Ti.

Sinyal yok yazısı gelmiyor. Sadece siyah ekranda kalıyor arkadan ses geliyor.

Dosya Ekleri

• download.png
    download.png
    5,1 KB · Görüntüleme: 14
Ekran kartı sorunu. Sürücü güncellemesi olmayan bir kart hatam yoksa.

Bende de sistem arada boşta oyun oynarken sürekli ekran kartı çöküyor driver kaldırıdım temiz kurulum yaptım ama çözülmüyor hata kodu dosyası vs. de yok. Ekrana no signal yazısı geliyor ama kasa açık fanlar dönüyor yeniden başlatınca da görüntü geliyor.

1-2 gün öncesine kadar böyle bir sorunum yoktu ekran kartına yül binince oluyor.

Geri
Yukarı