R7 240 çöküyor

Ali Düzen

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarimi daha alali 4-5 ay falan oldu ve ekran kartim cokuyor ekranda cizikler falan olusuyor sonra siyah ekranda bir 10-15 saniye bekledikten AMD ekran surucusu coktu diye bir sorun veriyor işin garip yani oyunda degilken de oluyor onceden de oluyordu ekran kartinin suruculerini tamamen kaldirip tekrar kurdugumda duzeliyordu artik ise yaramiyor format bile attm hala ise yaramadi. Eger farkli bir cozum yolu yok ise mecbur ekran kartini degistireceğim. Bu arada şu anki ekran kartim AMD R7 240.

Bilgisayarimi daha alali 4-5 ay falan oldu ve ekran kartim cokuyor ekranda cizikler falan olusuyor sonra siyah ekranda bir 10-15 saniye bekledikten AMD ekran surucusu coktu diye bir sorun veriyor işin garip yani oyunda degilken de oluyor onceden de oluyordu ekran kartinin suruculerini tamamen kaldirip tekrar kurdugumda duzeliyordu artik ise yaramiyor format bile attm hala ise yaramadi. Eger farkli bir cozum yolu yok ise mecbur ekran kartini degistireceğim. Bu arada şu anki ekran kartim AMD R7 240.

Ekran kartında chipset arızası olabilir tamire göndermeye değmez siz en iyisi GT 1030 veya GTX 750ye bakın.

Garantiye yolla? Hangi kafayla o ekran kartını aldınız ki?
pc yi hazir aldm kendim toplamadim ucuzdu die bunu aldim oyun oynamak icin almicaktim zaten alincada dayanamadim bi cs 1.6 falan yukledim max 2 oyun yukledim buna ragmen bole bi hata vercegini dusunmezdim daha onceden amd hic kullanmamistim anlamiyordum da pek

Bende de R7 240 var aynı sorunu yaşadım şu an. Yeni monitör aldım bugün. Şimdi bir şey sormak istiyorum 1050 Ti ekran kartı almayı düşünüyorum onu alırsam monitörüm FreeSync destekli ama NVIDIA da G-Sync var FreeSync desteği ile G-Sync kullanabilir miyiz 1050 Ti buna imkan tanır mı?

Geri
Yukarı