R7 240 ve Q6600 Düşük Performans Sorunu

diyaryavass21

Decapat
Sistem özellikleri;
  • Frısby 300W PSU,
  • Q6600 işlemci,
  • R7 240 ekran kartı,
  • PS35-DS4 Gigabyte anakart,
  • 250+80 GB harddisk,
  • 2+2 800 MHz hızında çalışan RAM.
Sorunum aşırı performans düşüklüğü,şuan kullandığım anakartı aldığımdan beri CS:GO,ETS 2 gibi oyunlarda düşük FPS alıyorum. Önceden 60FPS üstü alıyordum ve ayrıyetten Google Chrome de Youtube'da kasma, 2.sekme açamama gibi sorunları yaşıyorum.

Yaptığım işlemler sırasıyla; format çektim, interneti bağlamadan bilgisayara virüs taraması yaptım, tüm driverları tek tek güncel olarak kurdum, işlemci, ekran kartı ısılarını kontrol ettim 40 derece civarı ona rağmen bir türlü sorunu çözemedim, önceki anakartım Intel DQ965GF'ydi bu anakartı aldığımda ondan daha performanslı diye aldım ama performans almak yerine hız kaybı yaşadım. Yardımcı olursanız sevinirim teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellekleriniz aynı marka ve aynı model değilse, eski anakartlar sorun çıkartabiliyor. Anakarttan dolayı performans kaybı yaşamanız mümkün değil. Anakart ile bellekler uyumlu olmadığı için sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Resimde goruldugu gibi
1539888531367.jpeg

Aynı marka olsada modeller aynı değil. Belleklerden birini çıkarıp tekrar oyun testlerini gerçekleştirin. Bir sorun yaşamazsanız, sorun bellek uyumsuzluğundan kaynaklanıyordur. Geçmişte anakartımda 3 Farklı marka ve model bellek kullanıyordum. Bir uyumsuzluk sorunu yaşanmıyordu. Ama anakartı değiştirince sorun yaşamaya başlamıştım. Oyunlarda takılma-düşük FPS ve mavi ekran sorunu yaşıyordum. Bu yüzden deneme yanılma yoluyla bazı bellekleri söküp tekrar denedim. Sorun çözüldü.

Aynı marka olsada modeller aynı değil. Belleklerden birini çıkarıp tekrar oyun testlerini gerçekleştirin. Bir sorun yaşamazsanız, sorun bellek uyumsuzluğundan kaynaklanıyordur. Geçmişte anakartımda 3 Farklı marka ve model bellek kullanıyordum. Bir uyumsuzluk sorunu yaşanmıyordu. Ama anakartı değiştirince sorun yaşamaya başlamıştım. Oyunlarda takılma-düşük FPS ve mavi ekran sorunu yaşıyordum. Bu yüzden deneme yanılma yoluyla bazı bellekleri söküp tekrar denedim. Sorun çözüldü.
Dediginizi deniyeceğim simdi inşallah olur

Dediginiz islemi yaptım ramleri tek tek denedim ikisinde de sonuç aynı .Windows gec acılıyor yenile dedigimde bile 5 saniye beklemem gerekiyor bilgisayarımda girdigimde acayip bi yavaslık var

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı