R7 250 Battlefield 4 FPS Sorunu

UlasBii

Kilopat
Daha fazla  
Battlefield 4 için R7 250 ve bilgisayarıma 2 GB RAM takviyesi yapmıştım hatta bunları kurarken bilgisayarıma garip bir virüs girdi bilgisayar hiç açılmıyordu. 50 TL bunu düzeltmek için verdim fakat sıngle playerda da multiplayerda da FPS düşmesi oluyor. Oyunu sıngleplayerda Medium 30-50 FPS arası oynuyorum (Mekana göre değişiyor) Multiplayerde normalde Low ayarlar 30-40 FPS alıyorum tabii bu sorun ramden ötürü, ekran kartı daha fazla FPS verebiliyor. İlk girdiğim yerden itibaren takıla takıla gidiyorum ama öyle böyle değil bir takılıyor. 4-5 saniye bekliyorum düzeliyor tekrar 5 saniye bekliyorum bunu nasıl çözebilirim ? Pek varlıklı insan değilim 400 TL'yi zor topladım bunla CS:GO oynamak istemem :(

Sistemim: Pentium Dual Core E6500 2.96 GHz
RAM:4 GB 1066 MHz
Ekran Kartı:R7 250 2GB GDDR3
Anakart:Foxconn G41MXE

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle Multiplayer oyunlarda işlemcinin yeri çok önemlidir. Özellikle BF4 gibi üst düzey bir oyunda pentium düşük fps vermesi gayet normal. Single player'de ekran kartınızın zorlanması doğal. Ama sizin dediğiniz gibi takılıp düzelmesi soğutmasıyla alakalı olabilir. Fanları kontrol etmenizi öneririm ve GPU'daki termal macunu yenileyebilirsiniz.Ayrıca R7 250 yerine R7 360 gibi bir kart 400 TL'ye daha uygun olurdu.

Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için fakat programlardan ve Windows'un kendi aracından CPU ve GPU ısısına bakınca oyundayken CPU=60-75 arası GPU=70-80 arası gidip geliyor :/ işlemci fanım gayet iyi soğutuyor ama 7 sene boyunca termal macununu yenilemedim hiç

Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için fakat programlardan ve Windows'un kendi aracından CPU ve GPU ısısına bakınca oyundayken CPU=60-75 arası GPU=70-80 arası gidip geliyor :/ işlemci fanım gayet iyi soğutuyor ama 7 sene boyunca termal macununu yenilemedim hiç
Güç kaynağınıda belirt konulardaki daha rahat çözüm bulabilelim. Çünkü güç kaynağın yetersiz kalıyorsa hepsinin kullanımından kısıyor olabilir. Bileşenlerini tam performans kullanamıyor olabilirsin. Ayrıca tüm sürücülerini güncelle sitelerinden.

Sorun nasıl olduysa haloldu Battlefield 3 indirip 1 saat oynadım sonra bir kez daha deniyim dedim BF4'ü baktım donmuyo artık :)

Sorun nasıl olduysa haloldu Battlefield 3 indirip 1 saat oynadım sonra bir kez daha deniyim dedim BF4'ü baktım donmuyo artık :)
Hayırlı olsun kardeşim. Sorununda buradan kaynaklanıyormuş. Oyunun grafik paketi gelişmiş olduğu için optimizasyon edememiş ekran kartı ve işlemci. Ama BF3 sayesinde artık tanıyorlar hepsini. İyi sosyaller...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı