R7 250 İçin Peak 300W Güç Kaynağı Yeter mi?

Kazuhira Miller

Kilopat
Yer
Mother Base
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar benim şuan ki ekran kartım ATI Radeon HD 4350' dir. Bu forumdaki ve diğer forumlardaki arkadaşlar bu ekran kartıyla GTA 5' i oynayamayacağımı söylediler. Bende ekran kartımı değiştirmeye karar verdim ama alacağım ekran kartına PSU' um yeter mi bilmiyorum. Bu yüzden yeni bir konu açıp bu forumdaki arkadaşlara sorayım dedim. Benim sistemim şöyledir

İşlemci = Intel Core 2 Quad CPU Q8400 2.66 GHz
Anakart = MSI N1996
RAM = 4 GB
Alacağım ekran kartı = MSI R7 250 2 GB 128 bit GDDR5

PSU' umun kaç W olduğunu bilmiyorum üstünde bir şeyler yazıyor ama ben anlamadım onun için fotoğrafını çekip aşağıya koydum

20150830_133342.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İntel core 2 quad, R7 250, 4GB ram ile aşağıdaki gibi ayarlama yaparsan en yüksek 35-36 fps, ortalama 29-30 fps, Hele bir su efekti görünce o düşer 20-25 fps'e.
gta5_1.PNG

gta5_2.PNG

gta5_3.PNG

--Görüntü kalitesi de böyle olur.
gta5_görüntü kalitesi.PNG

Ama ben böyle de oynarım dersen o sistem için 400W 80+ sertifikalı psu öneririm
Şu markalardan kaçınmanı da tavsiye ederim; everest, lightpower, bross, dark
Genel olarak şu markalara bakman senin için daha iyi olacaktır:
ocz, fsp, corsair, enermax, silverstone, seasonic, Xilence, High Power, Thermaltake

Arkadaşlar güç kaynağını değiştirmeden olmaz mı ? Çünkü bütçem yok bu ekran kartını bile ucu ucuna alıyorum. O zaman bana daha az tüketen ama GTA 5' i kasmadan sorunsuz oynayacağım bir ekran kartı önerebilir misiniz ?

350 TL

Açıkçası güç kaynağını değiştirmek istemiyorum zaten o ekran kartını ucu ucuna aldığımı söylemiştim 300 W bir güç kaynağı R7 250' ye yetmiyor mu ?

O zaman R7 240 nasıldır ? R7 240 R7 250' ye göre daha az W çekiyor ya da AMD Radeon HD 7730 bu ekran kartı nasıl ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı