R7 250 ve AMD Athlon 3500+ Tabanlı Sistem

Hocam suanda Pc toplayacak durumum yok. Ayrıca PCI Express 1.0 demişsiniz benim alacagım Ekran Kartı R7 250 GDDR3 olacak ama yine dediginiz gibi performans düşüşü olacakmi. Bütün hayallerim suya düştü. Yine Lol oynayamayacagim.

Anakarttaki PCI Express slotu kartı taktığın slottur. DDR3 ise ekran kartının kullandığı kendi bünyesindeki bellek arabirimidir. İkisini karıştırmayalım. Dediğim gibi o ekran kartını, o anakarta takarsanız çalışır ama hem işlemciden darboğaz yapar hemde PCI Express slotunun yavaşlığından darboğaz yapar. Lol oynarsınız ama rakipleriniz diyelim 4 level çakarsa siz 1-2 anca çakarsınız.

Hocam suanda Pc toplayacak durumum yok. Ayrıca PCI Express 1.0 demişsiniz benim alacagım Ekran Kartı R7 250 GDDR3 olacak ama yine dediginiz gibi performans düşüşü olacakmi. Bütün hayallerim suya düştü. Yine Lol oynayamayacagim.

Yani elimdeki anakartla bana lol oynatamazmiyi .

Anakart tüm PC bileşenlerinin üzerine monte edildiği bir devre kartıdır, oyun performansına etkisi yoktur. Dediğim gibi o ekran kartını alın ve sisteminize takın ve kullanın. Ancak işlemci ve anakartın eski oluşu kartın performansını düşürecektir, yani iyi bir oyun deneyimi elde edemezsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı