R7 250 vs R7 250X?

O dönüştürücü olmasa bile onu çok rahat bulabilirsin. Mahallenin bilgisayarcısından bedavaya bile getirebilirsin :D

Bunun dışında R7 250x alınabilir.
Evet çok bilmiş arkadaşım bu devirde kimse kimseye beleş bişey vermiyor. Ayrıca beleşe dedin şey 10 tl yani sormamın sebebi bu. İnternetteki bir kutu açılımında gördümdü boşuna almıyayım diye soruyorum.Eğer yoksa ekran kartıyla beraber sipariş vericemki 3 lira daha az kargo ücreti ödiyim.

Kesinlikle Sapphire. Ben de yeni Sapphire R7 250X aldım. GTA 5 Very high ve ultra ayarda, 1920x1080 çözünürlükte, FXAA açık 40 FPS alıyorum. Çoğu oyunu Full HD ve yüksek ayarda oynadım Crysis 3 vs. Kart yük altında 40 derece, boşta ise 18-20 derece. Ben çok beğendim. Fanı da çok sessiz. F/p olarak kesinlikle alınması gereken bir kart.
Mod Bey Sapphire R7 250X GDDR5 2GB 128Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı burda 325 TL alayım mı ? senin attığın linkte çok pahalı genelde rust oynarım şuan oynayamıom ama hayatımda toplam ya 5 ya 10 hep kendimi izleyerek tatmin ettim maalesef :( sistemim bu 300 watt pentium e2500 2.50 ghz 7gb ram alabilirmiyim ? eğer olmassa ayrıntılı resimleride atarım.

R7 250 ile 250x arasında çok fazla fiyat farkı yok ama 2 kata yakın performans farkı var bu yüzden 250X almanızı şiddetle tavsiye ederim 30 lira fazla ver 250x al ;)

Kartla ilgili deneyimim şöyle , full hd ekran kullanıyorum yine bir seneye yakın süre kullandığım Asus 750Ti Strix ekran kartımı ihtiyaçtan dolayı sattıktan sonra bu kartı üst seviye ekran kartı alana kadar "geçiştirmelik" bir geçiş ürünü olarak düşünerek almıştım sözde yeni ekran kartını alırken de biraz zararla satacaktım ve yeni kart almaya ciddi şekilde kararlıydım yani o zaman için 380X düşünüyordum veya 400 serisini bekleyip 470 falan alacaktım ancak arkadaşlar 250X hani nasıl desem "can sıkıcı" biçimde beni dumur etti :bıyık:

Çok fazla yorum referanslı bilgi sahibi olduğum için hep 1080p için çok düşük kart çoğu oyunu 1080p de açamaz bile gibi bir izlenim oluştuydu , ben de artık olduğu kadar gerekirse biraz çözünürlük falan da düşürerek idare ederim diye niyetlendiydim hatta GTA V i o ara henüz oynamamıştım ve yeni alacağım kartla oynarım 300 liralık kart 1080p de adam akıllı oynatmaz diye düşünmüştüm ama Far Cry 4 , GTA V , CoD AW , Metro serisi ve BF 3-4 gibi sağlam oyunları 1080p den kısmadan orta-yüksek bazılarını da tamamen yüksek ayarlarda oynadım ve şunu dedim , " lan ben şimdi bu oyunları 1080p de göze hoş gelen ayarlarda donup takılmadan oynuyorsam yeni ekran kartını neden alayım ? : )

Elbette bu kartın da sınırları var ne kadar fiyatının üzerinde gücü olsa da fakat 300-350 liralık bütçenin dışına taşmadan 1080p oyun oynatabilecek ekran kartı arıyorum diyorsanız şu anda "sıfır ürün" TR fiyatları üzerinden diyorum ki başka alternatifi yok !

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı