R7 250 WattMan sonrası bilgisayarda donmalar

Gokberk_DRY

Hectopat
Makaleler
9
Yer
Antalya
R7 250 diye bir ekran kartı kullanıyorum ve ben dün Valorant oynarken siyah ekran oldu sonra WattMan hatası verdi fakat dünden beri bir sürü oyun girdim ve WattMan hatası vermedi, ama o WattMan hatasını verdikten sonra bilgisayarda bazen kasma, bazen ise donma olayları yaşıyorum. Bilgisayar donuyor, 5-10 saniye sonra düzeliyor. Oyunlarda ani donma, ani FPS düşüşleri yaşıyorum, 130 FPS alırken aniden 20'ye kadar düşüyor. MSI Radeon R7 250 OCV1 2 GB, Xeon X3440, 8 GB DDR3.

Evet normal zaten? Modlar ciddi misiniz ya?. Wattman hatasından sonra sürücünüz yeniden başlatıldığı için donmalar ve ekran gidip gelmesi yaşamanız normaldir. FPS düşüşlerinde de Dereceden şüpheleniyorum. sıcaklık değerlerini verir misiniz? aynı zamanda 8gb ddr3 de dropların sebebi olabilir özellikle 1333 ya da 1066falansa.

Evet normal zaten? Modlar ciddi misiniz ya? WattMan hatasından sonra sürücünüz yeniden başlatıldığı için donmalar ve ekran gidip gelmesi yaşamanız normaldir. FPS düşüşlerinde de dereceden şüpheleniyorum. Sıcaklık değerlerini verir misiniz? Aynı zamanda 8 GB DDR3 de dropların sebebi olabilir özellikle 1333 ya da 1066FALAnsa.

Önceden yoktu bu sorun WattMan hatası verdikten sonra oldu, ve AMD software de bir şey buldum. Fakat o WattMan hatasından sonra gerçekten bilgisayar durma noktasına geldi, bazen bilgisayar donuyor yeniden başlatmam gerekiyor. GPU sıcaklığı: Min. 24, Max. 62 Derece. CPU Min. 32, Max 79.

Dosya Ekleri

• WattMan.png
    WattMan.png
    184 KB · Görüntüleme: 29

Geri
Yukarı