Sapphire R7 250X Performans sorunu

Jaws6336

Kilopat
Yer
trakya
Daha fazla  
Meslek
Polis
Arkadaşlar çok sevdiğim oyun olan Cs go'yu daha iyi oynayabilmek için çok kısıtlı bir bütçeyle bir kasa topladım ama istediğim oyun içi akıcılık ve fps verimini alamıyorum. Aşağıya bir kaç Foto attım. Sorunum ise ani hareketlerde ve yakın reflex gerektiren çatışma durumlarda pc'min donması ve oyun genel anlamada akıcı değil bunu hissedebiliyorum eğer fps oyunları oynuyorsanız belki anlatmak istediğimi anlayabilirsiniz. Benim artık ne yapmam lazım buna anlamadım :(

Anakartım:Asus H61M-D
2x2 1333 mhz ddr3 ram
Hard disk:Samsung HD253GJ(250 GB)
İşlemcim:i3 3220
Ekran kartım:sapphire vapor-x r7 250x ddr5 128 bit 2 gb ekran kartı
Güç kaynağı:400 w

Son olarak sistemde virüs yok arkadaşlar, Acaba ram mi almalıyım yoksa hard disk mi ?
Tecrübe ve bilgilerinizle beni yönlendirirseniz çok müteşekkir olurum.

genel.png
genel1.png
genel2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun içi FPS çok aşırı düşükse(30-40) problem RAM veya HDD' den kaynaklanmıyor olabilir;
Ekran kartının driverını yüklediğinizden emin olun.
Monitör ve bilgisayar arasındaki bağlantı kablosunu ekran kartına taktığınızdan emin olun, belki anakarta bağlamış olabilirsiniz.

Arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler. Forumdan 1 hafta banlamışım. Anlamadım türkçe karakter falan diyorlar. Herhalde hepimizin Türkçe öğretmeni ya da Türk Dil Kurumu üyesi olmamızı bekliyorlar. Cevap banım açıldığı gibi cevap yazıyorum. Hard diski tarattım. Sonuçlar aşağıda, bu arada Kingston Fury 1600 mhz 4 gb ram aldım taktım tek modül. Sanırım benim sorunum hastalık hastası gibi bir şey. CS go da fps'im 150-80 arası ben sabit 140 ya da 120 bekliyorum ve olmuyor. Bu sistem ile olmaz sonunda bunu anladım. Elder scroll V skyrim'i ultra ayarlarda sabit 60 fps oynayabiliyorum. Bios'u güncelledim onun da biraz yardımı oldu.

Hard disk sonuçları:

Bu arada hızlıca windows 10'a geçeceğim. Yardımlarınız için teşekkürler.

1.png
2.png

1.png
2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı