R7 265 1080P videolarda anlık ekran yırtılması oluyor

SenÜzülme37

Centipat
Daha fazla  
Dediğim gibi arkadaşlar 1080P videolarda tam ekran yapınca yeşil bir yırtılma oluyor videoyu devam ettirince gidiyor ama videoyu durdurursan yırtılma öyle kalıyor acaba ekran kartımda bir sorun mu var? Sistem özelliklerim:
Intel i5 4590.
12 GB RAM 1600MHz.
SSD'ye kurulu sıstem.
ASUS R7 265 2 GB ekran kartı.

İlginç olan yırtılmanın ssini alabiliyorum.
*Normalde boyle bır şey yoktu son 2 gündür var.

Dosya Ekleri

• s.png
    s.png
    664,9 KB · Görüntüleme: 92
Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğim gibi arkadaşlar 1080P videolarda tam ekran yapınca yeşil bir yırtılma oluyor videoyu devam ettirince gidiyor ama videoyu durdurursan yırtılma öyle kalıyor acaba ekran kartımda bir sorun mu var? Sistem özelliklerim:
Intel i5 4590.
12 GB RAM 1600MHz.
SSD'ye kurulu sıstem.
ASUS R7 265 2 GB ekran kartı.

İlginç olan yırtılmanın ssini alabiliyorum.
*Normalde boyle bır şey yoktu son 2 gündür var.

Ekranda yırtılmalar genelde ekran kartı ile ekranın senkronize çalışmamasından olabilir eğer monitörünüzün HZ değeri 144'den büyükse veya oyunları 60 Hz ise oyunları 60 FPS'de oynarım dersen V-Sync'yi aç ama sen bir tam ekran ayarlarına kart ile ve ekran ile ayarlara büyük ihtimalle kartta sorun yoktur.

Ekranda yırtılmalar genelde ekran kartı ile ekranın senkronize çalışmamasından olabilir eğer monitörünüzün HZ değeri 144'den büyükse veya oyunları 60 Hz ise oyunları 60 FPS'de oynarım dersen V-Sync'yi aç ama sen bir tam ekran ayarlarına kart ile ve ekran ile ayarlara büyük ihtimalle kartta sorun yoktur.
Teşekkürler yazdıgın için. monitorum 60 hz daha önce ekran kartım bozulmuştu bga işlemi yaptırmıştım yaklaşık 1 sene önce acaba ömrü bitmek üzeremi ben ekran kartından şüpheleniyorum.

Geri
Yukarı