Çözüldü R7 2700 Sabit 3.5 GHz Çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Starixx1

Hectopat
Arkadaşlar, işlemci frekansı sürekli sabit 3.5 GHz'de duruyor. Nedenini öğrenmek için buraya başvurdum. Sebebim alttaki hızlardan dolayı.

• Temel hızı 3.2 GHz
  • Turbo 4.1 GHz

Çözüm
Sende M.2 slotu yok. Bir de doğru BIOS yüklemen gerekiyor. Söylememe gerek yok sanırım.

Uyumlu olmasıyla yeterli olması farklı şeyler :)
Windowstan kaynaklıymış benim sorunum. Güç planı seçeneklerinden yüksek performans yerine dengeliyi seçince sorunum çözüldü. Yinede hepinize teşekkürler.
Sende M.2 slotu yok. Bir de doğru BIOS yüklemen gerekiyor. Söylememe gerek yok sanırım.

Uyumlu olmasıyla yeterli olması farklı şeyler :)
Windowstan kaynaklıymış benim sorunum. Güç planı seçeneklerinden yüksek performans yerine dengeliyi seçince sorunum çözüldü. Yinede hepinize teşekkürler.

Çözüm
Windows'tan kaynaklıymış benim sorunum. Güç planı seçeneklerinden yüksek performans yerine dengeliyi seçince sorunum çözüldü. Yinede hepinize teşekkürler.

Ayarlarda Ryzen balanced diye seçenek olması lazım. Chıpset sürücün mü eksik?

Bu işin aslı, güç planında CPU gücü seçeneklerinde var.

Balanced yapınca "CORE PARKING" denen hadise cereyan ettiği için oyunlarda sorun yaşıyordum.

oyunlara girerken farklı bir plan kullanmak isteyebilirsin.

Ayarlarda Ryzen balanced diye seçenek olması lazım. Chıpset sürücün mü eksik?

Bu işin aslı, güç planında CPU gücü seçeneklerinde var.

Balanced yapınca "CORE PARKING" denen hadise cereyan ettiği için oyunlarda sorun yaşıyordum.

oyunlara girerken farklı bir plan kullanmak isteyebilirsin.
Öyle bir güç seçeneği var onu mu açmalıyım?

Geri
Yukarı