R7 3800X ve RX 5700XT sistemde görüntü ve ses bir anda gidiyor

Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Oyun oynarken genellikle Alt+Tab attıktan sonra bilgisayar kapanmıyor ama o an müzik açıksa onun sesi gidiyor görüntü gidiyor her şey kesiliyor. Sistem daha yaklaşık 8 aylık. Sorunun kaynağı ne olabilir?

Sistemim:
CPU: AMD Ryzen 7 3800X.
GPU: ASUS ROG STRIX AMD Radeon RX5700 XT.
anakart: MSI MPG X570 GAMING Carbon Wi-Fi.
RAM: G.Skill Trident Z Neo 2x8GB 3200 MHz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken genellikle Alt+Tab attıktan sonra bilgisayar kapanmıyor ama o an müzik açıksa onun sesi gidiyor görüntü gidiyor her şey kesiliyor. Sistem daha yaklaşık 8 aylık. Sorunun kaynağı ne olabilir?

Sistemim:
CPU: AMD Ryzen 7 3800X.
GPU: ASUS ROG STRIX AMD Radeon RX5700 XT.
anakart: MSI MPG X570 GAMING Carbon Wi-Fi.
RAM: G.Skill Trident Z Neo 2x8GB 3200 MHz.
Kronik AMD sorunu. Forumlara bakarsanız bu tür sorunlar ile ilgili bir çok konu göreceksiniz maalesef. Geçmiş olsun.

Genellikle güç kaynağı yetersizliğinden kaynaklanır ben 600W 80+ B. PSU ile baya yaşıyodum. Ama sizin o konuda da bi sıkıntınız yok gibi. Tavsiyem DDU ile ekran kartı driverını kaldırıp tekrar yükleyin.

Kronik AMD sorunu. Forumlara bakarsanız bu tür sorunlar ile ilgili bir çok konu göreceksiniz maalesef. Geçmiş olsun.
Yani bu sorunu çözemez miyim? Ayrıca söylemeyi unuttum Ekran Kartım arızadan dolayı serviste değiştirilde yani ekran kartı 2 haftalık.

Yani bu sorunu çözemez miyim? Ayrıca söylemeyi unuttum ekran kartım arızadan dolayı serviste değiştirilde yani ekran kartı 2 haftalık.

İnşallah çözülür ama benim kartın sorunu teknik servise gittiği halde çözülemedi. Aynı sorunu yaşıyoruz benim de birden bire görüntüm gidiyor kasa çalışmaya devam ediyor kartım RX 570. Bu sorun yüzünden PSU'da değiştirdim düzelmedi daha sonra sistemi GTX 660 ile de 2 hafta test ettim diğer bileşenlerde arıza olma ihtimali var mı diye ama sorun yaşamadım. Değişme sebebi neydi kartınızın?

Son düzenleme:
İnşallah çözülür ama benim kartın sorunu teknik servise gittiği halde çözülemedi. Aynı sorunu yaşıyoruz benim de birden bire görüntüm gidiyor kasa çalışmaya devam ediyor kartım RX 570. değişme sebebi neydi kartınızın?
Değişim sebebi girilmedi sisteme sadece değişim yapılacağı yazıyordu.

Geri
Yukarı