R7 2700X işlemci Armoury Crate üzerinde 2.7 Volt görünüyor

Ryse

Kilopat
Daha fazla  
Armoury Crate ile kontrol ettiğimde işlemci değerlerim böyle görünüyor 2.7 Volt'ken 39 derece fakat böyle bir şeyin mümkün olduğun sanmıyorum.
Not:İşlemci modelim 2700 değil 3700x benim hatam
2. görselde de hardware monitör

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    247,3 KB · Görüntüleme: 48
  • Adsız.png2.png
    Adsız.png2.png
    109,8 KB · Görüntüleme: 38
Son düzenleme:
Armoury Crate ile kontrol ettiğimde işlemci değerlerim böyle görünüyor 2.7 Volt'ken 39 derece fakat böyle bir şeyin mümkün olduğun sanmıyorum.
Not:İşlemci modelim 2700 değil 3700x benim hatam
İmkansız bu değer. Eğer gerçek olsaydı direk sistem çökerdi. Aida64'den bakar mısınız değerlerinize.

1.48 gözüküyor. Yine aslında fazla. Gerçi AMD işlemcilerin genel sorunu yapılarından dolayı fazla voltaj çekiyor. Undervolt edebilirsiniz.

AMD 3. nesil işlemcilerde underwolt yararından çok zararı var diye söylenmişti, 0.9 olduğu zaman da oluyor 1.4 çıktığı zaman da peki üstteki değer ne.

AMD 3. nesil işlemcilerde underwolt yararından çok zararı var diye söylenmişti, 0.9 olduğu zaman da oluyor 1.4 çıktığı zaman da peki üstteki değer ne.
İşlemci çekirdeğine giden voltaj. Lakin başka bir dikkatimi çeken ise motherboard yani anakart ve CPU temperatures değeri 255 derece gözüküyor. Acaba işlemcinizin sensörleri mi bozuk?

İşlemci çekirdeğine giden voltaj. Lakin başka bir dikkatimi çeken ise motherboard yani anakart ve CPU temperatures değeri 255 derece gözüküyor. Acaba işlemcinizin sensörleri mi bozuk?

Onu nasıl kontrol ediceğimi bilmiyorum maalesef sistemi İtopya üzerinden 01/02/2021 tarihinde 0 toplamıştım.

Geri
Yukarı