R7 2700X RX580 sistem RAM yükseltme sonrası açılmıyor

ENR3S

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS ROG STRIX B450-F GAMING ll, AMD Ryzen 7 5800X3D, ASUS ROG RYUJIN III ARGB, CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16, GIGABYTE RTX4090 WINDFORCE 24G, CORSAIR RM850X (White), Samsung 500GB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD, CORSAIR iCUE 465X (White).
Benim bilgisayarımda 16 GB RAM vardı. Ben yükseltme kararı aldım ve 32 GB yapmaya karar verdim. Yeni RAM'lerim demin geldi kasayı temizledim ve taktım. Güç tuşuna bastığımda bilgisayar açılmadı. Yardımcı olabilecek var mı?

Sistem özellikleri:
Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F Gaming II.
İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X.
Ekran kartı: ASUS RX580 ROG STRIX top 8 GB GDDR5 256bit.
RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16.
Kasa: Corsair iCUE 465X (beyaz)
SSD: Samsung 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD.
HDD: Skyhawk 3.5" 1TB.
Güç kaynağı: Rampage rmp -500- 80p 500W 80Plus.

Benim bilgisayarımda 16 GB RAM vardı. Ben yükseltme kararı aldım ve 32 GB yapmaya karar verdim. Yeni RAM'lerim demin geldi kasayı temizledim ve taktım. Güç tuşuna bastığımda bilgisayar açılmadı. Yardımcı olabilecek var mı?

Sistem özellikleri:
Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F Gaming II.
İşlemci: AMD Ryzen 7 2700X.
Ekran kartı: ASUS RX580 ROG STRIX top 8 GB GDDR5 256bit.
RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance DDR4 3200MHz CL16.
Kasa: Corsair iCUE 465X (beyaz)
SSD: Samsung 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD.
HDD: Skyhawk 3.5" 1TB.
Güç kaynağı: Rampage rmp -500- 80p 500W 80Plus.

Aldığınız RAM'ı çıkarıp çalıştırmayı deneyin çalışırsa aldığınız RAM'ı iade edip yenisini alın PSU'yu kullanabilirsiniz sıkıntı yok

Yerinde olsam RAM'i direkt iade edip o PSU'yu değiştirirdim, o hurda metal yığını ile sistemin açılıp düzgün çalışması bile mucize.
Ek olarak 32GB RAM günümüzde şu an gayet gereksiz. (İstisnalar hariç.)
Bana gerekiyordu programları kullanınca bellek %100 olduğundan sürekli kasmalae yaşıyordum. PSUyu bu yükseltmeden sonra kesinlikle değiştireceğim.
Aldığınız RAM'ı çıkarıp çalıştırmayı deneyin çalışırsa aldığınız RAM'ı iade edip yenisini alın PSU'yu kullanabilirsiniz sıkıntı yok
4 ramde takılı durumdayken klavye ve mause ışıkları v.s geliyor. Görüntü yok.

Son düzenleme:
Anakart güç bağlantıları yerine tam oturup oturmadığını kontrol et, RAM'lerin tam olarak oturup oturmadığını kontrol et. Anakart çok tozluysa temizlerken belirli devre bileşenlerinin bacaklari arasına toz kaçmış ve kısa devre yaptırıyor olabilir.

Eski RAM'lerle de sistem çalışmıyor değil mi?

Anakart güç bağlantıları yerine tam oturup oturmadığını kontrol et, RAM'lerin tam olarak oturup oturmadığını kontrol et. Anakart çok tozluysa temizlerken belirli devre bileşenlerinin bacaklari arasına toz kaçmış ve kısa devre yaptırıyor olabilir.

Daha yeni temizledim tozdan dolayı sorun olacağını sanmıyorum. Yeni ramleri çıkarıp eski ramleri taktığımda da görüntü gelmiyor.

İşlenci fanı sürekli hızlanıp yavaşlıyor.

Geri
Yukarı