R7 2700X ve RX 580 8 GB sistem toplama

Bütçe
7500

Loded

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhabalar. Yeni bilgisayar toplamak istedim ve şu parçaları almaya karar verdim. Sizce yanlışım veya eksiğim var mı?
ASUS RX580 8 GB.
AMD Ryzen 2700X.
HyperX Fury 1x16 GB RAM.
Kingston 1 TB SSD.
Western digital 500 GB HDD.
MSI A320M-K.
XPG ınvader-bkcww (kasa)

İşlemci düşürülmeli, 2x8 GB ram alınmalı çift kanaldan verilmesi daha iyi olacaktir sizin için SSD fazla büyük değil mi sizce zaten? HDD almanıza gerek yok ekran kartı dışında her şeye baymışsınız parayı hocam onları kısın ekran kartınızı yükseltin Ryzen 5 2600 işinizi görecektir.

İşlemci düşürülmeli, 2x8 GB RAM alınmalı çift kanaldan verilmesi daha iyi olacaktir sizin için SSD fazla büyük değil mi sizce zaten? HDD almanıza gerek yok ekran kartı dışında her şeye baymışsınız parayı hocam onları kısın ekran kartınızı yükseltin Ryzen 5 2600 işinizi görecektir.

Neden 1x16'lık yerine 2x8'lik önerdiniz acaba? Pek bir bilgim yok
Baya dengesiz sistem 2 dakika bekleyin toplayayım hocam.

Bekliyorum Şimdiden teşekkürler

Neden 1x16'lık yerine 2x8'lik önerdiniz acaba? Pek bir bilgim yok

Bekliyorum Şimdiden teşekkürler
Ram'ler çift kanaldan verilince daha iyi performans alırsınız yani 2x8.
Hocam Zotac yerine Gigabyte OC sürümünü alması daha doğru gibi geliyor bana ben de yakında alacağım ancak Zotac'da fanlar sistem boştayken durmuyor, Gigabyte'da duruyor ayrıca Gigabyte OC yapılmış halde geliyor GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı | ITOPYA

Ram'ler çift kanaldan verilince daha iyi performans alırsınız yani 2x8.

Hocam Zotac yerine Gigabyte OC sürümünü alması daha doğru gibi geliyor bana ben de yakında alacağım ancak Zotac'da fanlar sistem boştayken durmuyor, Gigabyte'da duruyor ayrıca Gigabyte OC yapılmış halde geliyor GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 192 Bit Ekran Kartı | ITOPYA
Gigabyte'ın o modeli ısınma sorunlu. Birkaç arkadaşım kullanıyor kart yükte 82-85 derecede çalışıyor.

Geri
Yukarı