R7 370 sistem siyah ekran veriyor

GülümJale

Hectopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Amd r7 370
Bugün bilgisayarda oyun oynarken oyunun 2. dakikasında ekranda çizgiler belirdi bir anda ve ekran geri gelmedi. PC'yi kapatıp actıgımda Windows yükleniyor logosundan sonra siyah ekranda kalmaya başladı PC'yi açtım ekran kartını, RAM'i, BIOS pilini söktüm taktım kabloları cıkardım taktım ama hiç tık yok. Sonra PC'yi güvenli mod da başlattım ve açıldı. Sorun sanırsam ekran kartında. Giderebilmek icin ne yapmam lazım durumu tamirlik midir?

Bugün bilgisayarda oyun oynarken oyunun 2. dakikasında ekranda çizgiler belirdi bir anda ve ekran geri gelmedi. PC'yi kapatıp actıgımda Windows yükleniyor logosundan sonra siyah ekranda kalmaya başladı PC'yi açtım ekran kartını, RAM'i, BIOS pilini söktüm taktım kabloları cıkardım taktım ama hiç tık yok. Sonra PC'yi güvenli mod da başlattım ve açıldı. Sorun sanırsam ekran kartında. Giderebilmek icin ne yapmam lazım durumu tamirlik midir?

RX470 kullanıyorum aynı sorun benim de başıma gelmişti. PC'yi 1-2 gün hiç açmadıktan sonra tekrardan açtım ve siyah ekran verdi daha sonra Power'dan kapayıp tekrardan açınca(3 veya 4. seferde açıldı) PC açıldı ve sistem başlatılırken Windows'tan sisteminizin açılmasını engelleyen Windows dosyası kaldırıldı uyarısı geldi sorun öylece çözüldü gitti.

Temiz kurulum nasıl yapılıyor acaba?

USB bellek ile tekrardan Windows kurmanız gerek kendinize format flash belleği yapınız sonra bilgisayarı BIOS üzerinden veya Boot menü üzerinden flash bellek ile başlatınız sonrası ise zaten basit.

Geri
Yukarı