YBatur_2222

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi toplayacağım PC'de parçaların uyumlu olup olmadığını merak ediyorum. Eğer parçalar uyumluysa doğru seçimler mi yaptım yoksa yaklaşık bütçede tavsiyeleriniz var mı? Eğer parçalar uymuyorsa yine tavsiyenizi bekliyorum. Aynı şekilde eksik veya gereksiz parçaları da söyleyebilirsiniz. İlk defa PC topluyorum. Bir çok araştırma yaptım ancak yine de gözümden kaçan bir şey var mı diye forumda da paylaşıp fikrinizi almak istedim. Alacağım parçalar şunlar;

Ekran Kartı:
Sapphire Nitro Amd Radeon R7 370 2GB OC 256Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı

Anakart:
MSI H81M-P33 Intel H81 1600MHz DDR3 LGA1150 mATX Anakart Fiyatı

Güç Kaynağı:
High Power 500W 80+ 37.5A Single Rail Aktif PFC Siyah ATX Fiyatı

Kasa:
TX Laser SSD Ready Oyuncu ATX Kasa (TXCHLASER) Fiyatı

Ram:
Kingston HyperX Fury Blue 8GB 1600MHz DDR3 Ram (HX316C10F/8) Fiyatı

Monitör:
BenQ GW2270H 21.5" 5ms (Analog+2xHDMI) Full HD VA Monitör Fiyatı

İşlemci:
Intel Pentium G3258 3.2GHz 3MB Cache LGA 1150 İşlemci Fiyatı

Sabit Disk:
Toshiba 1TB 7200RPM Sata 3.0 32Mb 3,5" Sabit Disk Fiyatı

Klavye&Mause:
Trilogic KBW424 2.4GHz Nano Kablosuz Klavye & Mouse Set Fiyatı

İşlemci overclock edilmezse çok iyi performans alamazsın,
Overclock ta pek tavsiye edilmiyor,
Öncelikli olarak işlemcini değiştirebilirsin...

Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. İşlemcim zayıf ancak overclock etmeyi düşünüyordum. Tavsiye edilmiyor demişsiniz. Bundan haberim yoktu. Technopat'ın bi kaç videosunda tevsiye edildiğini duymuş gibi hatırlıyorum. Emin değilim ama, sadece kulak dolgunluğu :). Sistem oyun odaklı olduğundan işlemciye pek ağırlık vermedim. Özellikle "
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
" şu videoyu izledikten sonra almaya karar verdim. Zaten bu işlemciyi ilk pentium zamanında değil yakın bi tarihte upgrade ederek çıkarmışlardı.

Ayrıca kasam da kalitesiz ancak kalitelilerinin ne işe yaradığını tam olarak anlayabilmiş değilim. Tabii ki dış katmanı kablo kalınlığı vs fark edecektir ancak oyun FPS sine ne kadar yansır? Aynı durum anakart içinde geçerli. Kaliteli ve ucuz arasında ne kadar FPS farkı olur?

NOT: Öğrenci olduğum için fiyat çok önemli :). Bütçem 1450 ve altı.

Son olarak dediklerinizi dikkate alıp yeni bir sistem toparladım. Yine bu sistem için öneri ve tavsiyelerinize açığım.

Ekran Kart:
Zotac GTX750 Ti GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX11.2 Ekran Kartı

Anakart
ASUS M5A78L-M LX3 AMD 760G (780L)/SB710 AM3+ DDR3 1866MHz VGA Anakart

Güç Kaynağı
Nagas , 500W, 80+ Bronze, Aktif PFC Güç Kaynagı AO500 Güç Kaynağı Ünitesi

Kasa
TX Luna U3 USB3.0, 2xFan ATX Bilgisayar Kasası (TXCHLUNAU3) Fiyatı

Ram
Kingston 8 GB DDR3 1600 HYPERX FURY HX316C10F/8 Bellek

İşlemci:
Amd FX-6300 3.5GHz Soket AM3+ İşlemci Fiyatı - Taksit Seçenekleri

Sabit Disk
Toshiba 500GB 7200RPM Sata 3.0 32Mb 3,5" Sabit Disk Fiyatı

Şimdi işlemci yi overclock edersin acemiysen (Manuel yapacaksan) sistemi yakabilirsin. Bu yüzden pek tavsiye edilmiyor . Dersen ki sağlam bir bilgisayarcıya overclock ettirebilirim sağlam da bi soğutucu da takarım zararı olmaz yararı olur. Son karar senin...

Evet şimdi anladım. Sağol. Sanırım ikinci yazdığım sistemi alıcam.
Ancak kasa ve anakart için sorularım hala geçerli fiyat-fps ilişkisi nasıl?

Son düzenleme:
Şimdi işlemci yi overclock edersin acemiysen (Manuel yapacaksan) sistemi yakabilirsin. Bu yüzden pek tavsiye edilmiyor . Dersen ki sağlam bir bilgisayarcıya overclock ettirebilirim sağlam da bi soğutucu da takarım zararı olmaz yararı olur. Son karar senin.

Merhabalar. Ben bir pc toplamaya karar verdim .Biraz arastirmalarim sonucunda kendime uygun olabilecek bir sistem hazirladim. Fakat pek anlayamadiim konu da bu bilesenlerin birine uyumlu olmasi sizce asagida verecegim bilesenler birbirine uyumlu mu ?
Oynadigim oyunlar lol , h1z1, csgo, tarzi oyunlar

Anakart: msi A68HM-E33 V2 soket FM2+ DDR3 2133MHz(O.C)
İslemci: Amd athlon x4-860k 3.7 ghz fm2+ quite coocooler
Ekran karti: r7 370 2gb gddr5 256bit (sapphire, gigabyte, xfx bunlar iyi mi bilmiyorum ama msi ya gore daha uzuclar ne gibi farklari var?)
Ram: Kingston 4GB Hyperx Fury DDR3 1600MHz CL10 White PCRam
Hdd: eski pc m den kalma 320 gb Sata / 8 mb cache
Kasa : 300 w , 230v , 50 hz guc kaynagina sahip eski pc min kasasi

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı