R7 370 Sistem Yükseltme

fozada

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba değerli Techopat üyeleri. Ben sistemimi yükseltmek istiyorum fakat uzun zamandır takip etmiyorum. Bilgim kıt açıkçası. Buradaki üyelerin önerilerine göre yaklaşık 3 yıl önce şu sistemi topladım ve size 3 sorum olacak. ( lütfen cevap verin hepsine) :

MSI H110M PRO-VD Intel H110 Soket 1151 DDR4 2133Mhz VGA&DVI Anakart
MSI R7 370 GAMING 2G 2GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12 Ekran Kartı
Intel Core i3 6100 Soket 1151 3.7GHz 3MB Önbellek 14nm İşlemci
Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14 PC RAM
Samsung 850 EVO 120GB 540MB-520MB/s mSATA 2.5" SSD
XIGMATEK ASGARD 382 PURE BLACK EDITION 500W MidT ATX KASA

1) Oynadığım oyunlar Knight Online, CS:GO ve ilerisi için PUBG. Fakat bu sistem dünyanın en berbat grafiklerine sahip oyunu olan Knight Online'de en düşük grafiklerde bile kasıyor. Kafayı yemek, çıldırmak üzereyim.

2) Geçenlerde bilgisayarı temizletmek için bir yere götürdüm. Ekran kartının gayet iyi olduğunu işlemci ve RAM takviyesi yapabileceğimi söyledi. Sizce ne yapmalıyım? Bütçem 1000 TL

3) Ekran kartının boyutu ne işe yarıyor ? Mesela benimki 2 GB. Bu 4 GB olsaydı ne değişecekti?

Lütfen değerli yorumlarınızı esirgemeyin, az buçuk bilgisi olan herkesin yorumunu bekliyorum. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem Knight Online vs CS:GO oynamak için yeterli. Donanımsal bir sıkıntı olmadığından emin misiniz?

GTX 1050 Ti öneririm. Eğer komple sistemini upgrade etmek isterseniz önce ekran kartını sonra da anakartına i5 7400 takın.

Bilgisayarınız düşündüğünüz kadar kötü değil.Temiz bir kurulum yapıp kullanmayı deneyin.1000 TL ile gerçek bir upgrade yapamayacaksınız o yüzden tavsiyem paranızı tutmanız ve kapsamlı bir yenilemeye gitmeniz olacaktır.1050ti ile performansınız 1000 TL 'lik bir fark yaratacak cinsten olmayacaktır şahsi düşüncem.

Knight Online'de kasmasının nedeni oyunun eski sistemlere optimize edilmiş olması. Bana soracak olursanız sisteminiz oynayacağınız oyunlar için yeterli.

Tüm sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun.

Sistem Knight Online vs CS:GO oynamak için yeterli. Donanımsal bir sıkıntı olmadığından emin misiniz?
Hocam temizletmeye götürdüğümde adam temiz Win 8.1 kurdu. Donanımsal sıkıntı olup olmadığını en net nasıl anlarım? Cevabınız için teşekkür ederim.
Değerli yorumun için teşekkür ederim. Göndermiş olduğunuz RAM ile şunun farkı nedir? Tıpa tıp aynı gibi gözüküyor fakat 2 kat fiyat farkı var. Bir de anakartı değiştirmeme sizce gerek var mı?

Kingston 8GB Hyperx Fury Black DDR4 2133MHz CL14 PC Ram

Windows 8.1'den kurtulup 10 kurun. Anakartınızın Bios, ekran kartınızın sürücülerinin güncel olduğundan kesinlikle emin olun. Kasanızda yeteri kadar hava akışı olsun. Oyun oynarken sistem sıcaklık değerlerine kontrol edin. Örnek program: Speccy

Edit:
Oyun sırasında MSI Afterburner programıyla ekran kartınızın ne kadar bellek kullandığını görebilirsiniz.

Bilgisayarınız düşündüğünüz kadar kötü değil.Temiz bir kurulum yapıp kullanmayı deneyin.1000 TL ile gerçek bir upgrade yapamayacaksınız o yüzden tavsiyem paranızı tutmanız ve kapsamlı bir yenilemeye gitmeniz olacaktır.1050ti ile performansınız 1000 TL 'lik bir fark yaratacak cinsten olmayacaktır şahsi düşüncem.
Merhaba. Ben beceremiyorum diye 50 TL bayılıp LOL CAFE sahibine attırdım formatı. Acaba sorun ne olabilir? Yorumunuz için teşekkür ederim.

Aktif Pvp K.O oyuncusuyum i5-8400 kullanıyorum ekran kartım yok. Çok akıcı şekilde rahat rahat oynuyorum. Tek çekirdek performansı istiyor K.O sistem yükselticeksen AMD'ye bulaşma yeni nesil Intel işlemcilere bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı