R7 370 Sistem Yükseltme

Knight Online'de kasmasının nedeni oyunun eski sistemlere optimize edilmiş olması. Bana soracak olursanız sisteminiz oynayacağınız oyunlar için yeterli.

Tüm sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun.
Hocam arkadaşlar 1500-2000 TL lik notebook'ta kasmadığını söylüyor oyunun. Benim bu masaüstü bazen piksel piksel gidiyor. Sadece SSD'nin olmasından dolayı mı acaba?
Windows 8.1'den kurtulup 10 kurun. Anakartınızın Bios, ekran kartınızın sürücülerinin güncel olduğundan kesinlikle emin olun. Kasanızda yeteri kadar hava akışı olsun. Oyun oynarken sistem sıcaklık değerlerine kontrol edin. Örnek program: Speccy

Edit:
Oyun sırasında MSI Afterburner programıyla ekran kartınızın ne kadar bellek kullandığını görebilirsiniz.
Merhaba Berkay. İnan formata Windows 10'dan kurtulmak için gitmiştim. Şimdi tekrar Windows 10 öneriyorsun. Acaba sebebi nedir? Teşekkür ederim yardımcı olduğun için.
Aktif Pvp K.O oyuncusuyum i5-8400 kullanıyorum ekran kartım yok. Çok akıcı şekilde rahat rahat oynuyorum. Tek çekirdek performansı istiyor K.O sistem yükselticeksen AMD'ye bulaşma yeni nesil Intel işlemcilere bakabilirsin.
Yani sadece işlemcimi mi upgrade etmem gerek? Sizce anakart-RAM yeterli mi ?

Microsoft güncel olarak Windows 10'a destek veriyor, o yüzden forum üzerindeki insanların %99'u Windows 10 önerir. Murat'ın dediği doğru fakat senin i3 6100 işlemcin de tek çekirdek performansı olarak Knight Online gibi bir oyun için fazlasıyla yeterli kaldı ki R7 370 gibi bir ekran kartın da var. 8GB ram de fazlasıyla yeterli

Microsoft güncel olarak Windows 10'a destek veriyor, o yüzden forum üzerindeki insanların %99'u Windows 10 önerir. Murat'ın dediği doğru fakat senin i3 6100 işlemcin de tek çekirdek performansı olarak Knight Online gibi bir oyun için fazlasıyla yeterli kaldı ki R7 370 gibi bir ekran kartın da var. 8GB ram de fazlasıyla yeterli
Allah aşkına Berkay hocam, o zaman sorun ne lütfen yardımcı ol. :D Ne yapmam gerek, bu PC nasıl kasıyor piksel piksel KO'da? :D

İşlemci üzerindeki termal macunun erimesinden tut da güç kaynağının yetersizliğine, ramlerinin arızalı olmasına ve daha pek çok şeye dayalı olabilir. Bunu buradan biz bulamayız, ya da en azından ben bulamam :(

Peki tam olarak önerin nedir, ne yapmam gerekir? 2 hafta önce dediğim gibi termal macunu da yenilendi, içi de temizlendi. Format da atıldı. Sürücülerin güncel olduğunu biliyorum.

Windows 10 temiz kurulum yapın. Güncel sürücülerinizi yükleyin yeterli. Bence sorun kalmaz sistemin K.O için yeterli illa yükseltmenize gerek yok arkadaşın dediği gibi. Benim şahsi görüşüm PC'yi verdiğin kişi bakkal Driver booster ve KMS ile işi halledip yollamış sana. O sistemin piksel piksel kasması imkansız.

Öncelikle i3 6100 tek başına, ekran kartı takılı olmadan, kendi GPU'su ile kasmadan KO ve CS:GO oynatan bir işlemci, hatta GTA5'i 720P Normal ayarlarda 30 FPS'de oynatıyor. Bizzat kendim kullandım ve denedim.

İşlemcini satıp, i5 7400'e geçebilirsin, + 8GB RAM daha ekleyerek Dual Channel yaparsın işlemcin daha da güçlenir. Attığın linkteki RAM'in stoğu yok o fiyat temsili o yüzden ucuz gözüküyor DDR4 8GB RAM'lerin ortalama fiyatları 400-450 TL'dir.

Ya da sadece RAM ekleyip, Ekran kartını satıp GTX 1050Ti'ye geçebilirsin.

Öncelikle i3 6100 tek başına, ekran kartı takılı olmadan, kendi GPU'su ile kasmadan KO ve CS:GO oynatan bir işlemci, hatta GTA5'i 720P Normal ayarlarda 30 FPS'de oynatıyor. Bizzat kendim kullandım ve denedim.

İşlemcini satıp, i5 7400'e geçebilirsin, + 8GB RAM daha ekleyerek Dual Channel yaparsın işlemcin daha da güçlenir. Attığın linkteki RAM'in stoğu yok o fiyat temsili o yüzden ucuz gözüküyor DDR4 8GB RAM'lerin ortalama fiyatları 400-450 TL'dir.

Ya da sadece RAM ekleyip, Ekran kartını satıp GTX 1050Ti'ye geçebilirsin.
Onur teşekkür ederim yorumun için. Peki sence ANAKART değişiminin bir etkisi olur mu, değiştirmeli miyim?

Onur teşekkür ederim yorumun için. Peki sence ANAKART değişiminin bir etkisi olur mu, değiştirmeli miyim?
Hayır anakartınla ilgili bir değişiklik yapmana gerek yok.
Sorunun muhtemelen yazılımsal, senin kendi başına format atmayı öğrenmen gerekiyor. İhtiyacın olan tek şey 16GB USB bellek. Windows10 64 Bit indireceksin, kuracaksın. Orijinal OEM Windows keyleri satılıyor bazı sitelerde güvenilir, 30-40 TL'ye alabilirsin. Onunla da orjinalleştirirsin. R7 370 halen daha iyi bir kart. Kendine yeni bir işlemci soğutucusu da al mesela bu Akasa Venom Atto 775/1155/1156/1150/1151 /AM4 RYZEN Fiyatı

RAM, İşlemci veya Ekran kartı yükseltme seçimin sana bağlı. Tavsiyem RAM ve Ekran kartı yükseltmen olur.

Galax Nvidia GeForce GTX1050 Ti EX OC 4GB 128Bit (DX12) DDR5 Fiyatı

Hayır anakartınla ilgili bir değişiklik yapmana gerek yok.
Sorunun muhtemelen yazılımsal, senin kendi başına format atmayı öğrenmen gerekiyor. İhtiyacın olan tek şey 16GB USB bellek. Windows10 64 Bit indireceksin, kuracaksın. Orijinal OEM Windows keyleri satılıyor bazı sitelerde güvenilir, 30-40 TL'ye alabilirsin. Onunla da orjinalleştirirsin. R7 370 halen daha iyi bir kart. Kendine yeni bir işlemci soğutucusu da al mesela bu Akasa Venom Atto 775/1155/1156/1150/1151 /AM4 RYZEN Fiyatı

RAM, İşlemci veya Ekran kartı yükseltme seçimin sana bağlı. Tavsiyem RAM ve Ekran kartı yükseltmen olur.
İşte Onur hocam, formatı hallederim de düzgün bir Win10 64 bit indirecek yer bulamadım. Zamunda'dan indirdim her şey berbat oldu. Tekrar teşekkür ederim yardımcı olduğun için.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı