R7 370 sürücü kurulumunda siyah ekranda kalma sorunu

Agassizi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Serbest takılıyor :D
2 yıl önce toplamış olduğum Intel i3 6098p + MSI H110 Pro VD + MSI R7 370 kombinli sistemime format çektim. Orijinal Windows 10 Pro lisansına sahibim. Bilgisayarımda ücretsiz sürümler haricinde korsan yazılım kullanmıyor ve önermiyorum.
Format sonrasında sistem güncellemelerim sorunsuz tamamlanıyor. Ekran kartı driverım 18.7. 1 sürümü geçenlerde çıktı ve bu sürümü ister manuel indirip kurayım, ister güncelleme tarafından yükleme yapılsın sürekli siyah ekran alıyorum. Ekran kartını anakarttan çıkarıp sistemi açtığımda durum normale dönüyor. Kısacası problemin ekran kartından olduğunu düşünüyorum. İnternetteki çözüm yollarını denedim olmadı. Önceki grafik kart sürümünü de bilmediğim için sorunsuz sürümü yükleyemiyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yıl önce toplamış olduğum Intel i3 6098p + MSI H110 Pro VD + MSI R7 370 kombinli sistemime format çektim. Orijinal Windows 10 Pro lisansına sahibim. Bilgisayarımda ücretsiz sürümler haricinde korsan yazılım kullanmıyor ve önermiyorum.
Format sonrasında sistem güncellemelerim sorunsuz tamamlanıyor. Ekran kartı driverım 18.7. 1 sürümü geçenlerde çıktı ve bu sürümü ister manuel indirip kurayım, ister güncelleme tarafından yükleme yapılsın sürekli siyah ekran alıyorum. Ekran kartını anakarttan çıkarıp sistemi açtığımda durum normale dönüyor. Kısacası problemin ekran kartından olduğunu düşünüyorum. İnternetteki çözüm yollarını denedim olmadı. Önceki grafik kart sürümünü de bilmediğim için sorunsuz sürümü yükleyemiyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yüklü olan sürümü kaldırıp. Bu sayfadaki Adrenalin Edition 18.5.1 sürümünü yükleyiniz.

Halid Bey merhabalar,
Linkteki 18.5.1 driver sürümünü indirdim ancak ekran kartını anakarta takmadan yükleyemiyorum. Ekran kartını anakarta takınca siyah ekran sorunu devam ediyor. Ekran kartını anakarta taktıktan sonra dvi girişini anakartta takarak doğrudan bağlanmak istedim yine siyah ekranla karşılaştım. Bu noktada kısır döngü oluştu. Bu sorunu nasıl halledebilirim?

DDU kullanarak sürücüyü kurmayı denediniz mi?

DDU kullanarak sürücüyü kurmayı denediniz mi?
Bu program ile eski sürücüleri başarıyla kaldırdım.

DDU ile sürücüleri kaldırdım. Ekran kartını anakarta taktım ve ekran kartı takılı vaziyetteyken görüntü aldım. Önceden görüntü alamıyordum. Sizin belirttiğiniz 18.5.1 sürümünü yüklerken tekrar siyah ekran sorunu oluştu. Ekran kartını tekrar söktüm ve şuanda anakarta dvi girişiyle bağlandım.
DDU ile sürücü kurabiliyor muyuz? Eğer kurabiliyorsak benim bu sıkıntılarımı göz önünde bulundurarak hangi hususlara dikkat etmem gerekiyor? Sabrınızı sınadığım için özür beyan ederim. Ekran kartını belki 20 defa söktüm taktım arızalanmasından çekiniyorum :D

Eksi sürümlerde siyah ekran hatası oluyor mu ? Ayrıca BIOS sürümünüzü belirtin.

Eski sürümlerde de siyah ekran hatası alıyorum. MSI Live Update programı ile BIOS arayüzü dahil tüm driverların güncel sürümleri yüklüdür. Diğer forum sitelerinde de AMD siyah ekran hatası çok yaygın vaziyette dolaşmaktadır. Umarım çözüm Technopat ailesinden çıkar. Şuanda ekran kartını söktüm ve malesef kullanamıyorum. Ekran kartım başka bir PC'de Windows 7 PRO sürümünde çalışmaktadır. Bir başka PC de Windows 10 sürümünde deneme şansım olmadı. En azından ekran kartımın sağlam olduğunu biliyorum. Yabancı kaynaklı forumlarda da araştırma yapıyorum. Hep klasik cevaplar verilmiş. Sorunun MSI ekran kartı driver sürümünden dolayı olduğunu düşünüyorum.

Windows 10 en güncel halde mi ? Yani tüm updateler yapılımı ? Siz gene de BIOS sürümünü paylşın kontrol edelim.

Sürümler için ekran görüntüsü aldım.
Winve.jpg
BİOS.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı