R7 370 sürücü kurulumunda siyah ekranda kalma sorunu

Agassizi

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Serbest takılıyor :D
2 yıl önce toplamış olduğum Intel i3 6098p + MSI H110 Pro VD + MSI R7 370 kombinli sistemime format çektim. Orijinal Windows 10 Pro lisansına sahibim. Bilgisayarımda ücretsiz sürümler haricinde korsan yazılım kullanmıyor ve önermiyorum.
Format sonrasında sistem güncellemelerim sorunsuz tamamlanıyor. Ekran kartı driverım 18.7. 1 sürümü geçenlerde çıktı ve bu sürümü ister manuel indirip kurayım, ister güncelleme tarafından yükleme yapılsın sürekli siyah ekran alıyorum. Ekran kartını anakarttan çıkarıp sistemi açtığımda durum normale dönüyor. Kısacası problemin ekran kartından olduğunu düşünüyorum. İnternetteki çözüm yollarını denedim olmadı. Önceki grafik kart sürümünü de bilmediğim için sorunsuz sürümü yükleyemiyorum.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben size güncelleği kontrol edin demedim, sürümü belirtin dedim. Ayrıca şu şekilde dene,
DDU ile AMD kaldır. Sonra Aygıt yöneticisi > Görütü bağdaştırıcısı > Buradandan'da ekran kartını seçip manuel olarak sürücüyü yüklemeyi dene.

Ben size güncelleği kontrol edin demedim, sürümü belirtin dedim. Ayrıca şu şekilde dene,
DDU ile AMD kaldır. Sonra Aygıt yöneticisi > Görütü bağdaştırıcısı > Buradandan'da ekran kartını seçip manuel olarak sürücüyü yüklemeyi dene.

Tekrardan merhabalar,
Belirttiğiniz yöntemi konu açmadan önce youtube aracılığıyla öğrenip denemiştim malesef sonuç vermedi. Ayrıca DDU kullandıktan sonra ekran kartını anakarta takıp sistemi açtıktan sonra aygıt yöneticisinde ekran kartı görünmüyor. Ekran kartı driver yükleme esnasında ilerleyip yüklemenin ortalarında siyah ekran hatasına dönüşüyor.
BIOS arayüzü ekran kartını tanıyıp sistemi açmıyor mu? Eğer tanıyorsa neden aygıt yöneticisinde sadece işlemcimin grafik arabirimi görünüyor? Buradan yola çıkarak kusuru Windows 10 güncellemesine bağlayabilir miyiz? Çünkü Windows 7 de problem çıkarmıyor? Eğer sizlerde arama motorlarına " AMD graphic black screen " basit şekilde, son 1 ay seçeneğiyle arama yaptırırsanız onlarca sorun göreceksiniz. Genel bir sıkıntı var ama firmalar ürünlerinin arkasında durmuyor. Bu durum böyle devam ederse AMD cephesini tercih listemden çıkarmak zorunda kalacağım.
Arkadaşlar çözüm bekliyorum. Sorunum devam etmektedir. Herkese iyi bayramlar.

Dosya Ekleri

• bios.jpg
    bios.jpg
    13,1 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı