R7 3700 RTX 2060 Super sistem Battlefield 5 FPS düşüşü

OrhanBaba

Hectopat
RTX 2060 Super ekran kartım var AMD Ryzen 7 3700 işlemcim 2 tane 8'lik toplam 16 GB 3200 MHz RAM var Ultra ayarlarda denedim 60 FPS sabitti kalsın dedim baktım frame atlamaları oluyor yükseğe çekiyim dedim 70'lere çıktı ama hala oluyordu %99 genelde 30'lara düşüyordu sürekli drop oluyor nasıl çözebilirim GeForce Experience de Ultra ayarlar öneriliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda 2:44'e alırsanız Ultra 1080p de RTX off 120 FPS civarlarında aldığını görebilirsiniz ben 60 alıyorum ve droplu oluyor.
4:06 da RTX on Ultra 1080p de 90 alıyor ve benim RTX off halim bile bundan 30 FPS az.
Adam çekerken overclocsuz çekmiş bende de hiçbir overclock yok sorun nedir acaba?
Sıcaklık değerlerimde yüksek değil.

Dosya Ekleri

• Screenshot_61.png
    Screenshot_61.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:
Bakıyorum şimdi.
Screenshot_65.png

Buyurun aldığımda bu şekilde ama sürekli değişiyor değerler.
Screenshot_66.png

30'lara kadar çıktığı oluyor.

Son düzenleme:
Bakıyorum şimdi.
Eki Görüntüle 1191428
Buyurun aldığımda bu şekilde ama sürekli değişiyor değerler.
Eki Görüntüle 1191429

Virüs yok virüs olduğu zaman TDP 150Wlara falan ulaşır o kart da hiçbir sorun gözükmüyor şu an BF5 de tüm ayarları Ultra'da tut DX 11 ile oyna 2060 Super'in BF 5 de Ultra'da o işlemci ile %95 ve üzeri beslenmesi lazım bir de oyun içinde çözünürlük ölçeklendirmesi var ingilizcesi resolution scaling onu %100 yapar mısın değilse oyun içi gelişmiş grafik ayarlarından.

DLSS açayım mi?
Bu ayarlarla deneyeceğim şimdi.
FPS 75 80 civarında geziyor şu an. En son 5 ay önce format attım videodaki değerlere göre belki ondan düşüktür ayrıca 2,5 yıldırda macun falan hiç değişmedi aksa temizliğini 2 ayda bir düzenli yapıp tozunu alıyorum zaten sıcaklık değerleride gayet normal.
RTX açık bu arada.
Bir 5 -10 dakika oynadım FPS sabitti uçak sürdüm hiç drop olmadı garip bir olaydı kendiliğinden düzeldi bir de RTX kapatıp deneyeceğim şimdi

Dosya Ekleri

• Screenshot_67.png
    Screenshot_67.png
    766,8 KB · Görüntüleme: 13
  • Screenshot_68.png
    Screenshot_68.png
    697,5 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
DLSS açayım mi?
Bu ayarlarla deneyeceğim şimdi.
FPS 75 80 civarında geziyor şu an. En son 5 ay önce format attım videodaki değerlere göre belki ondan düşüktür ayrıca 2,5 yıldırda macun falan hiç değişmedi aksa temizliğini 2 ayda bir düzenli yapıp tozunu alıyorum zaten sıcaklık değerleride gayet normal.
RTX açık bu arada.
Bir 5 -10 dakika oynadım FPS sabitti uçak sürdüm hiç drop olmadı garip bir olaydı kendiliğinden düzeldi bir de RTX kapatıp deneyeceğim şimdi.

DLSS açma BF5 de açacaksan kalite modunda aç sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı