R7 3700X RX 5700 XT oyunlarda aşırı kasma

edebyahu

Centipat
Oynadığım oyunlarda drop ve aşırı kasma problemi yaşıyorum. Oyun içinde ara ara düzelmekle birlikte çoğunlukla bu sıkıntıyı yaşıyorum.
Genelde PUBG oynuyorum, bir türlü çözümünü bulamadım. Her türlü Driver güncel, sıcaklık sorunu yaşamıyorum, olması gereken düzeyde OC'de yapmayı düşünmüyorum.
Mevcut haliyle yetmesi gerekiyor, zaten benden çok daha düşük sistemler ve aynı sistemler sorun yaşamazken ben sorun yaşamaktayım.
FurMark, OCCT, userbenchmark, AIDA64, Prime 95, ve aklıma gelmeyen diğer programlarla da test yaptım herhangi bir sorun gözükmüyor.

Sistemim;
MSI 5700 XT mec OC ekran kartı.
Ryzen 7 3700X işlemci.
MSI X570A PRO anakart.
XPG 3000 MHz 2*8 16 GB 16CL RAM.
PSU High Power 600W 80+
Samsung Evo Plus M.2 SSD 500 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung Evo Plus M.2 SSD 500 GB TRIM yani defrag atın komple sorun SSD'den de olabilir ayrıca bir de ekran kartının fanlarını %75 yaparak deneyin sorun ısıdan da olabilir. Oyunu ve Windows'u tekrar kurmanızda gerekebilir.

Not 1: Eğer PSU işinize yaramadıysa 14 gün içinde cayma hakkı ile iade edebilirsiniz.

Not 2: 3000MHz ile 3200MHz RAM arasında fazla bir performans getirisi olmaz maalesef Ryzen'da.

Ek: Oyuna girerken arka planda antivirüs vb. bütün uygulamaları kapatıp Windows güç planını yüksek performans seçin.

Yeni konular

Geri
Yukarı