R7 3700X RX 5700 XT oyunlarda aşırı kasma

edebyahu

Centipat
Oynadığım oyunlarda drop ve aşırı kasma problemi yaşıyorum. Oyun içinde ara ara düzelmekle birlikte çoğunlukla bu sıkıntıyı yaşıyorum.
Genelde PUBG oynuyorum, bir türlü çözümünü bulamadım. Her türlü Driver güncel, sıcaklık sorunu yaşamıyorum, olması gereken düzeyde OC'de yapmayı düşünmüyorum.
Mevcut haliyle yetmesi gerekiyor, zaten benden çok daha düşük sistemler ve aynı sistemler sorun yaşamazken ben sorun yaşamaktayım.
FurMark, OCCT, userbenchmark, AIDA64, Prime 95, ve aklıma gelmeyen diğer programlarla da test yaptım herhangi bir sorun gözükmüyor.

Sistemim;
MSI 5700 XT mec OC ekran kartı.
Ryzen 7 3700X işlemci.
MSI X570A PRO anakart.
XPG 3000 MHz 2*8 16 GB 16CL RAM.
PSU High Power 600W 80+
Samsung Evo Plus M.2 SSD 500 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mevcut 3000MHz CL16 RAM'ler ile AIDA64 Memory latency Benchmark sonuçlarını ekler misiniz? Muhtemelen RAM gecikmeniz fazla yüksektir Ryzen 3700X için.

Bir de bu "PSU High Power 600W 80+" model? PSU sisteminizi kastırıyor olabilir alt tier modellerdense 5700XT kullanırken muhtemelen rezil olursunuz.

Sistemim senin sisteminle aynı sayılır. Hiçbir problem yaşamıyorum.
Farklı olan parçalar.
MSI 2070S Gaming X Trio.
G-skill 3600MHz 2*8 RAM CL16.
FSP 750W 80+ Gold PSU.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar illa ki vardır. Canını sıkma, çözülür sorunun :)

Belki ekran karti tum gucunu kullanmiyordur ondan dolayi olabilir, kullanim yuzdelerine baktiniz mi bir de oyun icindeki bellek hizina?

Mevcut 3000MHz CL16 RAM'ler ile AIDA64 Memory latency Benchmark sonuçlarını ekler misiniz? Muhtemelen RAM gecikmeniz fazla yüksektir Ryzen 3700X için.

Bir de bu "PSU High Power 600W 80+" model? PSU sisteminizi kastırıyor olabilir alt tier modellerdense 5700XT kullanırken muhtemelen rezil olursunuz.
Selam, arkadaş yazımdan ötürü engel yemiş, bana attı testi, ben paylaştım size.

Dosya Ekleri

• cachemem.png
    cachemem.png
    40,3 KB · Görüntüleme: 53

Dosya Ekleri

• cachemem (1).png
    cachemem (1).png
    40,3 KB · Görüntüleme: 51
  • qqq.jpg
    qqq.jpg
    104,1 KB · Görüntüleme: 36
Merhaba bilgiler için teşekkürler öncelikle High Power markasının arkadaşınızın kullandığı modeli tier D 4. sınıf kalitede bulunan alt sınıf ve 5700XT gibi bir kart ile kullanıldığında sıkıntı çıkarmaya müsait bir model yani PSU burada 1. sıkıntı gibi duruyor.

Akabinde 3700X ile elde ettiği RAM gecikmelerinin oyunlarda sweet spot denilen noktaya ulaşabilmesi için maalesef 70NS altında kalması gerekli yani RAM'leri de akıcılık sorununun 2. sebebi gibi duruyor.

Önerdiğim PSU modeli ise linktedir.

3700X için önerilen RAM ise 3600MHz CL16 ayarında bir RAM olmalıdır.

Ayrıca bakınız: MSI RX 5700 XT Mech OC recommended PSU: 750W.

Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Merhaba bilgiler için teşekkürler öncelikle High Power markasının arkadaşınızın kullandığı modeli tier D 4. sınıf kalitede bulunan alt sınıf ve 5700XT gibi bir kart ile kullanıldığında sıkıntı çıkarmaya müsait bir model yani PSU burada 1. sıkıntı gibi duruyor.

Akabinde 3700X ile elde ettiği RAM gecikmelerinin oyunlarda sweet spot denilen noktaya ulaşabilmesi için maalesef 70NS altında kalması gerekli yani RAM'leri de akıcılık sorununun 2. sebebi gibi duruyor.

Geçmiş olsun.
Teşekkürler önerilerinizi yapacağım.

Geçmiş olsun.
FSP Hydro G 750 Serisi 80Plus Gold 750W Full Modüler Power Supply,
Ve sizin attığınız arasında nasıl bir fark var.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı