R7 3700X RX 5700 XT sistem toplama

Sanfex

Centipat
merhaba, hocalarım burada yeniyim ve 1 hafta önce kendi çapımda bir sistem topladım sistem alındı fakat bilgili hocalarımın da yorumlarına ihtiyacım var.
Eksiklerimi belirtirseniz ileri ki zamanlarda güncelleyeceğim.

Sistem özellikleri.
işlemci: AMD Ryzen™7 3700X soket AM4+Wraith prism(RGB) 3.6GHz-4.4GHz 36MB.

Ekran kartı: ASUS Radeon ROG STRIX RX 5700 XT Gaming OC 8 GB GDDR6 256Bit DX12.

Anakart: MSI MPG X570 GAMING Edge Wi-Fi AM4 AMD Ryzen™DDR4 4400MHz(OC) M.2 USB 3.2.

RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance kırmızı DDR4 3200MHz CL16.

SSD: Samsung 250GB 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD (okuma hızı 3500 MB / yazma hızı 2300 MB)

HDD: Seagate Barracuda 3.5" 1TB SATA 3.0 64MB cache 7200RPM harddisk.

Kasa: Xigmatek Beast 4 X RGB fanlı X-Power 650W 80Plus USB 3.0 midt ATX kasa

Sistem gayet dengeli ve güzel, sorunlu parça yok. Kafanız rahat olsun.

Sistem gayet dengeli ve güzel, sorunlu parça yok. Kafanız rahat olsun.
Hocam dediğiniz gibi sistem güzel fakat win 10 da mavik ekran sorunu varmış nadir de olsa Sizce geçmelimiyim,Laptopum da win 10 kullanırken kernel security check failure hatası alıyordum nadir de olsa düşünceniz nedir?
Hayırlı olsun hocam sistem gayet güzel güle güle kullanın
Teşekkür Ederim Hocam

Hocam dediğiniz gibi sistem güzel fakat win 10 da mavik ekran sorunu varmış nadir de olsa Sizce geçmelimiyim,Laptopum da win 10 kullanırken kernel security check failure hatası alıyordum nadir de olsa düşünceniz nedir?

Teşekkür Ederim Hocam
Böyle bir şey söz konusu değil. Bir sorun olmadığı sürece böyle bir şeyle karşılaşmazsınız. Kesinlikle, tartışmasız bir biçimde Windows 10 kurmanızı öneriyorum. Laptopunuzdaki sorun içinse yeni bir konuda açıp Minidump dosyalarınızı yükleyip @Murat5038 ve @Recep Baltaş 'ı etiketlerseniz size yardımcı olacaklardır.

Win 10 da mavi ekran sorunu varmış.
Öyle bir şey yok. Son build sıkıntılı biraz ancak bunu her yeni build çıktığında olabilen şeyler. Bir önceki build ile formatlarsanız sıkıntı olmaz sistem güncelse. En azından sistem kaynaklı sorun olmaz donanımsal olursa olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı