R7 3700X + RX 5700 XT monitörlü sistem toplama

Bütçe
15.000 TL
Seçeceğim kart Sapphire RX 5700 XT Nitro+ veya MSI 2070 Super Gaming X TRIO modellerinde birisi olacaktır. Tek problemim 5700 XT'nin sorun çıkartıp çıkartmayacağı.
Yerinizde olsam RX 5700 XT almazdım. Daha dün bir arkadaş konu açtı. Driver yazılımının yapması gereken tüm ayarları her oyun için teker teker elle yapıyormuş. Tonla para verdikten sonra sorun yaşama ihtimalini gözden çıkartırdım. AMD İşlemci tarafında rakipsiz olsa da bence ekran kartı konusunda kafalarda soru işareti bırakıyor.
2K Çözünürlükte oyun oynayacağınız için işlemciler arası farkı hissetmeniz mümkün değil.
O sebeple işlemciyi 3600X yapıp artan bütçeyle RTX 2070 Super veya RTX 2080 Super alın.
SSD Konusunda M.2 bakın derim.
X570 Anakartları MSI tarafında hiç önermiyorlar tavsiyem AORUS Elite.

Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederim.
Reddit'de yaptığım araştırmalar sonucu R7 3700X stok fanının görültülü çalıştığını ve Arctic Freezer 34'ün daha fazla soğuma sağladığını okudum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yok öyle bir şey arkadaşda var sesi gayet iyi. Yani bunu söyleyeceğine AMD'ye küfret daha iyi...

@oymakbeyi toplamaya çalıştığın sistem neredeyse benim topladığım sistemle aynı, direkt sana önerebilirim. Ekran konusunda biraz sabırlı olmanda fayda var Hepsiburada'da ara ara indirime giriyor.
Sistemi toplama amacın öncelikli olarak oyun mu yoksa başka işlemlerde de kullanacak mısın?
Ek olarak parçaları tek bir yerden alma, indirimde gördüğün yerleden toplamaya çalış, emin ol daha uyguna gelecektir.

Sistemimi aşağıda paylaştım aklına bir soru takılıyorsa sorabilirsin.

ASUS TUF Gaming X570-PLUS Wi-Fi
AMD Ryzen 7 3700X
Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8 GB
G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z RGB 3600MHz
Corsair 480GB Force MP510 / WD 20purz 2TB / WD 10spcx 1TB
FSP Hydro g Pro 850 80+ Gold Full modüler
Cooler Master Masterbox MB500 TUF Edition
Samsung LC27HG70QQMXUf 27" 1ms 144Hz QHD
SteelSeries Rival 710
ASUS XA02 ROG STRIX scope Cherry MX Red

Son düzenleme:
Merhaba, yorumunuz için teşekkür ederim.
Reddit'de yaptığım araştırmalar sonucu R7 3700X stok fanının görültülü çalıştığını ve Arctic Freezer 34'ün daha fazla soğuma sağladığını okudum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ses konusunda çok sorun yaratmaz stok soğutucu işinizi görür ama biraz overclok yaparım derseniz daha iyisine geçebilirsiniz?

Ses konusunda çok sorun yaratmaz stok soğutucu işinizi görür ama biraz overclok yaparım derseniz daha iyisine geçebilirsiniz?

%100 katılıyorum. OC yapılmayacaksa ne gerek var ki ekstra soğutucu maliyetine? Ha paran varsa alınır. En nihayetinde sistemi ne kadar iyi soğutursan daha iyi performans olarak geri dönüş alırsın, ama stok fan yeterlidir.

@oymakbeyi toplamaya çalıştığın sistem neredeyse benim topladığım sistemle aynı, direkt sana önerebilirim. Ekran konusunda biraz sabırlı olmanda fayda var Hepsiburada'da ara ara indirime giriyor.
Sistemi toplama amacın öncelikli olarak oyun mu yoksa başka işlemlerde de kullanacak mısın?
Ek olarak parçaları tek bir yerden alma, indirimde gördüğün yerleden toplamaya çalış, emin ol daha uyguna gelecektir.

Sistemimi aşağıda paylaştım aklına bir soru takılıyorsa sorabilirsin.

ASUS TUF Gaming X570-PLUS Wi-Fi
AMD Ryzen 7 3700X
Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT 8 GB
G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z RGB 3600MHz
Corsair 480GB Force MP510 / WD 20purz 2TB / WD 10spcx 1TB
FSP Hydro g Pro 850 80+ Gold Full modüler
Cooler Master Masterbox MB500 TUF Edition
Samsung LC27HG70QQMXUf 27" 1ms 144Hz QHD
SteelSeries Rival 710
ASUS XA02 ROG STRIX scope Cherry MX Red
Sadece 2K oyun için kullanacağım. RX 5700 XT'den memnun musun?

Yeni konular

Geri
Yukarı