R7 3700X RX 5700XT sistemde Siyah ekran oyundan atma

Kadirilkkan3

Decapat
Herkese merhaba, ben de PC’den PUBG Mobile oynayanlardanım😊 Sorunum birkaç oyunda bir ya da biraz daha fazla oyun içersindeyken birden siyah ekran olup oyundan çıkıyor ya da aynı şekilde siyah ekran olup yüksek bir ses (zırıltı) çıkarıp PC reset atıyor. Bunun sebebi nedir acaba? Şimdiden teşekkürler!

•Anakart: ASUS ROG STRIX B-550-F Gaming.

•Işlemci: AMD Ryzen 7 3700X.

•Ekran kartı: ASUS AMD Radeon ROG STRIX RX 5700 XT OC Gaming grafikkarte 8 GB.

•RAM: Trident Z Neo 16 GB 3600 MHz CL16.

•Depolama: Samsung 970 Evo 1TB M.2 SSD.

•Monitör: ASUS VG27vq.

•Güç kaynağı: Be Quiet 600W Gold.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer işlemcinde overclock yoksa genelde bu tür sorunlar ya çok ısınmadan ya da powerdan olur msi afterburnarla derecelerini kontrol et,psu markan çok iyi ondan pek şüphelenmedim ama ısındığı için olabilir. Çünkü sistemin 450watt civarında kullanıyor. Ramlerden dolayı da bilgisayar donabilir ancak reset atmaz ekran takılı kalır o yüzden şuan ya ısıdan dolayı ya da anakart güç göndermede sıkıntı yaşıyor.

Eğer işlemcinde overclock yoksa genelde bu tür sorunlar ya çok ısınmadan ya da powerdan olur msi afterburnarla derecelerini kontrol et,psu markan çok iyi ondan pek şüphelenmedim ama ısındığı için olabilir. Çünkü sistemin 450watt civarında kullanıyor. Ramlerden dolayı da bilgisayar donabilir ancak reset atmaz ekran takılı kalır o yüzden şuan ya ısıdan dolayı ya da anakart güç göndermede sıkıntı yaşıyor.
Teşekkür ederim sıcaklıkları ölçcem bugün tekrar yazarım.
Teşekkür ederim sıcaklıkları ölçcem bugün tekrar yazarım.
Sıcaklık değerleri böyle

Dosya Ekleri

• 8A976279-6B9A-44A5-8C3D-76192684241F.png
    8A976279-6B9A-44A5-8C3D-76192684241F.png
    212,6 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:

Geri
Yukarı