R7 3700X sistem toplama

Bütçe
13000
Toplayayıp geliyorum hocam size.
800 lira bir bütçe kaldı onada söyle bir sıvı soğutma alırsanız uzun yıllar sorunsuz kullanabilirsiniz Corsair Hydro H100X CW-9060040-WW Sıvı Soğutma Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe .
Hocam işlemciyi bununla:
Ramleri bununla(2x16 olacak şekilde)
Değiştirmeyi düşündüm. Msı veya Cooler masterin daha iyi bir kasasını önerebilğirmisin bu sistem çercevesinde..

Hocam işlemciyi bununla:
Ramleri bununla(2x16 olacak şekilde)
Değiştirmeyi düşündüm. Msı veya Cooler masterin daha iyi bir kasasını önerebilğirmisin bu sistem çercevesinde..
3800X önermiyorum sorunları var 3700x ile performans farkı %2 bile değil önermiyorum. Ramları değiştirebilirsiniz Cooler Master MCB-B511D-KGNB65-RGA 650 W RGB Led Fanlı E-ATX Oyuncu Kasası Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe psu dahil.

Hocam bence 1 ay daha beklemeniz faydanıza olacaktır. Ha yok acil ise RX 5700 XT iyi karttır. 1 ay beklemenizi istememin sebebi ise RTX3000 serisi ile AMD'nin yeni ekran kartları da çıkacak olmasıdır.

Hocam bence 1 ay daha beklemeniz faydanıza olacaktır. Ha yok acil ise RX 5700 XT iyi karttır. 1 ay beklemenizi istememin sebebi ise RTX3000 serisi ile AMD'nin yeni ekran kartları da çıkacak olmasıdır.
Hocam kafamdaki soru şu yonde. Diyelimki bekledim. Çıkacak olan kartlar son model kartlar olacak ve zaten param yetmeyecek. E eski kartlarında ucuzlayacagı pek yok gibi gozukuyor. Birde dolar kuru maşallah aldı yurudu. Her gecen gun piyasa yukseliyor biliyorsunuz. Son olarakda aralıkta bir arkadaşım Amerikadan gelecek. 1-2 parçayı ona aldırmayı düşünüyorum

Hocam kafamdaki soru şu yonde. Diyelimki bekledim. Çıkacak olan kartlar son model kartlar olacak ve zaten param yetmeyecek. E eski kartlarında ucuzlayacagı pek yok gibi gozukuyor. Bir de dolar kuru maşallah aldı yurudu. Her gecen gun piyasa yukseliyor biliyorsunuz. Son olarak da aralıkta bir arkadaşım Amerika'dan gelecek. 1-2 parçayı ona aldırmayı düşünüyorum.

Ne güzel arkadaşınız Black Friday'da lazım olan eşyaları biraz daha ucuza alır. Eğer paranız elinizdeyse dolar alırım değer kaybetmesini engellerim. Ama elinizde yoksa paranız kartla alacaksınız anakart, RAM, işlemci falan alırım ekran kartını sona bırakım size tavsiyemdir.

Ne güzel arkadaşınız Black Friday'da lazım olan eşyaları biraz daha ucuza alır. Eğer paranız elinizdeyse dolar alırım değer kaybetmesini engellerim. Ama elinizde yoksa paranız kartla alacaksınız anakart, RAM, işlemci falan alırım ekran kartını sona bırakım size tavsiyemdir.
Şöyleki arkadaşımın bana 9000$ borcu var ve gelirken getirecek. Amerikadan alacagım herseyin parasını bu borçtan düş,cez. Taşıma konusundada sıkıntı yok. Tabi klasa getiremez ama ekran kartı işlemci ram vs getirebilir..

Şöyleki arkadaşımın bana 9000$ borcu var ve gelirken getirecek. Amerika'dan alacagım her şeyin parasını bu borçtan düş, cez. Taşıma konusundada sıkıntı yok. Tabi klasa getiremez ama ekran kartı işlemci RAM vs getirebilir.

Hocam 9000$ a kasa dışında hepsini alsın niye uğraşıyorsunuz siz. En fazla garantisi olmaz aldığı eşyaların (bazı markaların uluslararası garantisi olabiliyor). Bu arada Amerika'dan PSU almayın onların ki farklı oluyor.

Hocam 9000$ a kasa dışında hepsini alsın niye uğraşıyorsunuz siz. En fazla garantisi olmaz aldığı eşyaların (bazı markaların uluslararası garantisi olabiliyor). Bu arada Amerika'dan PSU almayın onların ki farklı oluyor.
Açıkçası bende garantiyi düşündüğüm için çok girişmek istemedim. Bazılarında aşırı fark yok çunku

Geri
Yukarı