R7 3700X ve 2060 için overclock tavsiyesi

magnitude7

Femtopat
Daha fazla  
Selam dostlar,

RTX 2060 Ventus XS OC 6 GB ekran kartım ve AMD Ryzen 7 3700X işlemcim var (B550M Mortar anakart), 16 GB RAM. Müzikle uğraştığım için bu işlemciyi tercih ettim çünkü sık sık son seviye/kalite render yapmam gerekiyor, lütfen diğer herkes gibi 2060'a R7 mi gelir demeyin. :)

Sorum şu ki şu overclock işlerini tam beceremedim. PUBG Ultra ayarlarda 100FPS bana bu sistem için az geldi, ya da CS:GO'da 200 FPS, driverlar tam ve güncel V-Sync kapalı. İşlemciyi Ryzen Master uygulamasandan Game Mode'a aldım fakat bir değişiklik sezemedim ve çok karışık geldi.
Ekran kartını da Afterburner'dan Scan OC ile OC'ladım fakat yine karışık geldi :D
Hem işlemci için hem de ekran kartı için overclock rehberi veya tavsiye ettiğimiz değerler var mı?

Selam dostlar,

RTX 2060 Ventus XS OC 6 GB ekran kartım ve AMD Ryzen 7 3700X işlemcim var (B550M Mortar anakart), 16 GB RAM. Müzikle uğraştığım için bu işlemciyi tercih ettim çünkü sık sık son seviye/kalite render yapmam gerekiyor, lütfen diğer herkes gibi 2060'a R7 mi gelir demeyin. :)

Sorum şu ki şu overclock işlerini tam beceremedim. PUBG Ultra ayarlarda 100FPS bana bu sistem için az geldi, ya da CS:GO'da 200 FPS, driverlar tam ve güncel v-Sync kapalı. İşlemciyi Ryzen Master uygulamasandan Game Mode'a aldım fakat bir değişiklik sezemedim ve çok karışık geldi.
Ekran kartını da Afterburner'dan scan OC ile OC'ladım fakat yine karışık geldi :D.
hem işlemci için hem de ekran kartı için overclock rehberi veya tavsiye ettiğimiz değerler var mı?

Hocam islemci için 4.1 GHz 1.1 voltaj, 4.3 GHz 1.2375 voltaj deneyebılırsınız. İkisi de stabıl calısıyor bende.

Hocam islemci için 4.1 GHz 1.1 voltaj 4.3 GHz 1.2375 voltaj denıyebılırsınız 2 sıde stabıl calısıyor bende.

Selamın aleyküm.

Anakartınız ve işlemciniz konudakilerle aynı mı aynıysa benim işlemci voltajını anakart neden uçuk seviyelerde tutuyor misal benim 121255VOLT'ta 4.000MHz 1.275Volt'ta 4.100 MHz stabil çalıştırıyor sizdeki voltaj hem düşük hem de hız fazla bunun sebebi bendeki yanlış anakart ayarlarından mı acaba?

Selamın aleyküm.

Anakartınız ve işlemciniz konudakilerle aynı mı aynıysa benim işlemci voltajını anakart neden uçuk seviyelerde tutuyor misal benim 121255VOLT'ta 4.000MHz 1.275Volt'ta 4.100 MHz stabil çalıştırıyor sizdeki voltaj hem düşük hem de hız fazla bunun sebebi bendeki yanlış anakart ayarlarından mı acaba?
Aleykum selam.
B450 tomahawkmax var bende ayni işlemci işlemcinin silikon kalitesiyle alakali oldugunu düşünüyorum hocam. Ayni islemci bende 4225 1775v stabil çalışıyordu.

Geri
Yukarı