R7 3700X overclock değerleri

theholyx

Hectopat
Ryzen 3700X + MSI MEG X570 ace ile overclock deneyimim.
1.2v - 4.2GHz.
CPB, PBO, Cool'n'quiet kapalı.
Soğutucu Wraith Prism, termal Macun'da sürülü gelen.

123.png

Sizce değerler nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bunu geçmesi stabil olduğu anlamına gelmez OCCT testine tabii tutun 1 saat ancak süper değer inşallah sıkıntı çıkarmaz :)

Hocam işlemcinin boost frekansı 4.4GHz değil mi? 4.2GHz yapmanın ne gibi bir artısı var? Bilmediğimden soruyorum yanlış anlaşılmasın. Bende 3600 için OC denedim ama B350 anakart ile boost frekansın 100MHz üstünde bile stabil çalıştıramadım işlemciyi.

Hocam işlemcinin boost frekansı 4.4GHz değil mi? 4.2GHz yapmanın ne gibi bir artısı var? Bilmediğimden soruyorum yanlış anlaşılmasın. Bende 3600 için OC denedim ama B350 anakart ile boost frekansın 100MHz üstünde bile stabil çalıştıramadım işlemciyi.
daha düşük voltaj, daha az sıcaklık.
Hocam bunu geçmesi stabil olduğu anlamına gelmez OCCT testine tabii tutun 1 saat ancak süper değer inşallah sıkıntı çıkarmaz :)
Prime95 veya OCCT testindeki kadar sistemi istesem de zorlayamayacağım için bana gereksiz geliyor.
Çok farklı denemelerimde bir sorun olduğunda R20 bug report verip kapatıyordu. Yani %100 yük altında full render yapıyorum hemde 2-3 kere R20 ile bir sorun çıkmaması bana yetiyor, teşekkürler yorumun için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı