R7 3800X -RTX 2070S sıcaklığı kaç olmalı?

Paksilasyon

Hectopat
Daha fazla  
Yeni kurduğum sistemim şöyle:
İşlemci: AMD Ryzen 7 3800X 3.9 GHz
Anakart: ASUS Prime X570-P ATX AM4
Ekran Kartı: Gigabyte GeForce RTX 2070 Super 8 GB Windforce OC 3X
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 GB (2x8) DDR4 - 3200
SSD: Adata XPG SX8200 PRO 512 GB M.2
Ayrıca CPU soğutucu da Arctic Liquid Freezer II. Sıcaklıkları da yalnızca Chrome'dan bu konuyu oluştururken şu şekilde ölçüyorum:

Temp.png

Normal mi acaba bu sıcaklıklar? Sıvı soğutucuyu yanlış bağlamış olmaktan korkuyorum da.

Kasanızın marka ve modeli nedir? O sıvı soğutucu ile boşta o sıcaklık çok fazla. Yüke soktuğunuzda 80 derecenin altında ise herhangi bir sorun yok ancak dediğim gibi boştaki sıcaklık çok fazla.

İşlemci termal macunu yanlış sürmüşsün ya da soğutucu işlemciye tam oturmamış. İnternette gezinirken neredeyse 70 derecedeyse oyundayken düşünemiyorum.

Termal macunu yaymadan işlemcinin tam ortasına bezelye tanesi kadar sürüp üzerine soğutucuyu oturt.

Hocam yani bunlar kötü haberler. E peki nedir problem. Bu sıvı soğutucunun bir tane pin'i vardı ve ben onu normal Fan Header'ına taktım. Acaba pompa headerina mı takacaktım?
İşlemci termal macunu yanlış sürmüşsün ya da soğutucu işlemciye tam oturmamış. İnternette gezinirken neredeyse 70 derecedeyse oyundayken düşünemiyorum.

Termal macunu yaymadan işlemcinin tam ortasına bezelye tanesi kadar sürüp üzerine soğutucuyu oturt.

Termal macunu dediğiniz gibi sürüp oturttum zaten, nedir problem anlamıyorum :/

Kasanızın marka ve modeli nedir? O sıvı soğutucu ile boşta o sıcaklık çok fazla. Yüke soktuğunuzda 80 derecenin altında ise herhangi bir sorun yok ancak dediğim gibi boştaki sıcaklık çok fazla.

Kasa modeli Cooler Master Silencio s600

Hocam yani bunlar kötü haberler. E peki nedir problem. Bu sıvı soğutucunun bir tane Pin'i vardı ve ben onu normal fan header'ına taktım. Acaba pompa headerina mı takacaktım?

Termal macunu dediğiniz gibi sürüp oturttum zaten, nedir problem anlamıyorum :/

Yani güç seçeneklerini kontrol et yüksek performansta kalmış olabilir desem bile işlemcinin internette gezinmeyle 70 derecede olması çok garip geldi bana.

Sürülen termal macunun iletkenliği ve markası, soğutucunun durumu çok önemli. Bence bir daha kontrol etmekte fayda var.

Yani güç seçeneklerini kontrol et yüksek performansta kalmış olabilir desem bile işlemcinin internette gezinmeyle 70 derecede olması çok garip geldi bana.

Sürülen termal macunun iletkenliği ve markası, soğutucunun durumu çok önemli. Bence bir daha kontrol etmekte fayda var.

Yanlış hatırlamıyorsam BIOS'daki ayarların hepsi "auto"daydı en son. Yani CPU fazla çalışıyor olamaz sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı