Çözüldü R7 3800X ve 2080S sistem donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Morgan

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Herkese merhabalar, sistemimde rastgele donmalar yaşıyorum sistem hiçbir tepki vermiyor sadece o anki görüntü kalıyor bazen 30dk sonra bazen 5 saat sonra. RAM'lerimi yeni değistim düzelmedi, güç plan ayarlanı yaptım, ses sürücülerini devre dışı bıraktım hala düzelmedi. Sistemi stress testine soktuğum zaman güç ile alakalı herhangi bir sorun yaşamıyorum reset vs. 20dk stres testi sonrası maximum işlemci sıcaklığım 73 derece ekran kartı 75. SSD'yi HD Tune ile teste soktum hiçbir sıkıntı yok. Sistemimdeki tüm sürücüler ve BIOS güncel. SSD'yi temizledim 400GB veri sildim bir şey degişmedi. CMD ile Windows'un eksik dosyalarını tarattim hatali dosya buldu ve onardı fakat bir işe yaramadı. Olay görüntüleyicisnde kernel Power hatası alıyorum. Sistemim 2080SUPER 3800X 16 GB 3600MHz RAM RM850X PSU Cooler Master ML360R soğutma.

Günlük adı: System.
Kaynak: Microsoft-Windows-kernel-Power.
Tarih: 11.10.2020 23:08:11.
Olay kimliği: 41.
Görev kategorisi:(63)
Düzey: Önemli.
Anahtar sözcükler:(70368744177664),(2)
Kullanıcı: System.
Bilgisayar: DeSKTOP-40508DD.
Açıklama:
Sistem düzgün kapatılmadan yeniden başlatılmış. Bu hatanın nedeni sistemin yanıt vermeyi durdurması, kilitlenmesi veya beklenmeyen bir şekilde güç kaybına uğramış olması olabilir.
Olay Xml'si:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider name="Microsoft-Windows-kernel-Power" guid="{331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}" />
<Eventıd>41</eventıd>
<Version>8</version>
<Level>1</Level>
<Task>63</task>
<Opcode>0</opcode>
<Keywords>0x8000400000000002</keywords>
<Timecreated systemtime="2020-10-11T20:08:11.1402714Z" />
<Eventrecordıd>9069</eventrecordıd>
<Correlation />
<Execution processıd="4" threadıd="8" />
<Channel>System</Channel>
<Computer>deSKTOP-40508DD</Computer>
<Security userıd="s-1-5-18" />
</System>
<Eventdata>
<Data name="bugcheckcode">0</data>
<Data name="bugcheckparameter1">0x0</data>
<Data name="bugcheckparameter2">0x0</data>
<Data name="bugcheckparameter3">0x0</data>
<Data name="bugcheckparameter4">0x0</data>
<Data name="sleepınprogress">0</data>
<Data name="powerbuttontimestamp">0</data>
<Data name="bootappstatus">0</data>
<Data name="checkpoint">0</data>
<Data name="connectedstandbyınprogress">false</data>
<Data name="systemsleeptransitionstoon">0</data>
<Data name="csentryscenarioınstanceıd">0</data>
<Data name="bugcheckınfofromefı">false</data>
<Data name="checkpointstatus">0</data>
<Data name="csentryscenarioınstanceıdv2">0</data>
<Data name="longpowerbuttonpressdetected">false</data>
</Eventdata>
</Event>

Son düzenleme:
Çözüm
Gerçekten merak ettim. Sorunun aşağıya bıraktığım videodaki gibi mi gerçekleşiyor?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır hocam. Steam dışında da aldım aynı hatayı sistem reset atmadıkça hiçbir tepki vermiyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Konuyu hortlatıyorum sorunu temiz kurulum ile çözdüm herkese teşekkür ederim.
Bende buna benzer sorunlar yaşıyordum eski bilgisayarımda. Donanımsal bir sorununuz yoksa Windows ile alakalı olabilir. Win10 Pc'me Win8.1 yüklemiştim düzelmişti.

Hocam aynı sorunun bir farklısını ben de yaşıyordum,benim pc de aniden chromeda donup cızz edip kendini kitleyip res atıyordu,temiz format attım şu an sorun yok gibi,donanımını iyi kontrol et,yazılımsal olduğu %65 falan ama.

OCCT, FurMark, CrystalDiskMark programları ile test yapıp. Sonucunu paylaşabilir misiniz? Ayrıca bu testler esnasında donma vb. olursa hangi testte ve ne zaman olduğunu belirtin. Bu arada SSD modeli nedir ve kullanımları nasıl?

OCCT, FurMark, CrystalDiskMark programları ile test yapıp. Sonucunu paylaşabilir misiniz? Ayrıca bu testler esnasında donma vb. olursa hangi testte ve ne zaman olduğunu belirtin.

Hepsini yaptım. Crystal diskmarkta SSD tam performans çalışıyor. OCCT ile 20 dk tam yükte çalıştırdım hiçbir sıkıntı olmadı. 2 saat Kingdom Come: Deliverance oynadım performansta hiçbir sıkıntı yok. Fakat oyun yüklerken Steam'de donuyor.

Adata S40G.

Geri
Yukarı