R7 4800H sistem performansı düştü

theBBA

Decapat
Daha fazla  
Bu sene başında yeni bir PC aldım ama gerekli FPS'i hiçbir zaman almıyordum ki şimdi azaldı da. LoL'de sene başı 144 FPS altına inmiyordu şimdi 90. Minecraft shader kaldırmıyor bile onun dışında masaüstünde de takılma sorunları mevcut.

Sistem özellikleri:
  • R7 4800H.
  • RTX3050.
  • 16 GB RAM (Tek kanal mı çift kanal mı bilmiyorum nasıl bakacagımı söylerseniz sevinirim.)
  • 512 SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU Z'den SPD kısmına girerek slotlarda hangi ramlerin olduğunu görebilirsiniz.

Oyunlardaki güncellemeler vs. aldığınız FPS değerlerine fazlasıyla etki edebilir. Bunun tüm sorumlusu bilgisayarınız olmayabilir anlayacağınız.

Ayrıca işlemci ısı ve frekans degerlerini kontrol etmenizi öneririm. İşlemci ısındığı için de frekans düşürüyor olabilir. Bu da FPS düşüklüğüne yol açabilir.

Bilgisayardaki her şeyin güncel olduğundan emin olun. Gerekirse temiz bir kurulum da yapabilirsiniz.

Saygılar.

CPU Z'den SPD kısmına girerek slotlarda hangi RAM'lerin olduğunu görebilirsiniz.

Oyunlardaki güncellemeler vs. aldığınız FPS değerlerine fazlasıyla etki edebilir. Bunun tüm sorumlusu bilgisayarınız olmayabilir anlayacağınız.

Ayrıca işlemci ısı ve frekans degerlerini kontrol etmenizi öneririm. İşlemci ısındığı için de frekans düşürüyor olabilir. Bu da FPS düşüklüğüne yol açabilir.

Bilgisayardaki her şeyin güncel olduğundan emin olun. Gerekirse temiz bir kurulum da yapabilirsiniz.

Saygılar.

Baktım tek kanal RAM o büyük ihtimalle darboğaz yapıyor.

Oyunlardaki güncellemelerden olcagını düşünmüyorum çünkü bilgisayarı ilk aldıgımda 144 FPS alıyorken 1 hafta sonra 90 almaya başladım

Isıyı nereden kontrol edeceğim bir de normal sıcaklık durumuyla aşırı sıcaklık durumu nedir?

Zaten ikidebir driverların güncel olup olmadıgına ama hepsi güncel

Saygılar.

Baktım tek kanal RAM o büyük ihtimalle darboğaz yapıyor.

Oyunlardaki güncellemelerden olcagını düşünmüyorum çünkü bilgisayarı ilk aldıgımda 144 FPS alıyorken 1 hafta sonra 90 almaya başladım

Isıyı nereden kontrol edeceğim bir de normal sıcaklık durumuyla aşırı sıcaklık durumu nedir?

Zaten ikidebir driverların güncel olup olmadıgına ama hepsi güncel

Saygılar.
Msi AfterBurner kurulumu hk. videolardan yararlanmanızı öneririm. Bu programla işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını ve işlemci frekansını görebilirsiniz.

Çift kanal ram çok faydalı olur. İşlemci kullanan oyunlarda ram etkisi gerçekten çok farklı oluyor. 30-40 fps bile artabilir. Ama ekran kartı kullanan hikaye bazlı oyunlarda 6-10 FPS civarında etki eder.

Saygılar.

Msi AfterBurner kurulumu hk. videolardan yararlanmanızı öneririm. Bu programla işlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını ve işlemci frekansını görebilirsiniz.

Çift kanal ram çok faydalı olur. İşlemci kullanan oyunlarda ram etkisi gerçekten çok farklı oluyor. 30-40 fps bile artabilir. Ama ekran kartı kullanan hikaye bazlı oyunlarda 6-10 FPS civarında etki eder.

Saygılar.
Bu arada bilgisayar RTX3050 ekran kartını varsayılan olarak görmüyor.

Saygılar.

Geri
Yukarı