R7 5700X OC nasıl yapılır?

Can1333

Hectopat
İlk defa AMD işlemci aldım nasıl OC yapılır bilmiyorum videolar vs izledim uyguladım hata verdi maksimum verimi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Anakart Gigabyte B550X V2.

şöyle yapıyoz ilk başta ryzen master indir sonra cinebenchr23 te testini yap skoru yaz bi kenera ryzen masterda curve optimizasyon var onu teste sok o ideal değerleri buluyor sonra sıcaklığa göre mhz artırırız ayrıca soğutucun ne

ID-Cooling SE 224 XT çift fanlı.
şöyle yapıyoz ilk başta ryzen master indir sonra cinebenchr23 te testini yap skoru yaz bi kenera ryzen masterda curve optimizasyon var onu teste sok o ideal değerleri buluyor sonra sıcaklığa göre mhz artırırız ayrıca soğutucun ne
öneriniz için teşekkür ederim hocam.

@limon232 hocam Ryzen Master açılmıyor birçok kişi de aynı sorun olmuş BIOS üzerinden nasıl yapalım?

Son düzenleme:
cpu setting ten pbo ayarları olması lazım curve setting gibi her çekirdeğe -30 verip dene sonra cpu settingsten 50şer mhz arttır ve sıcaklıklarada dikkat et

CPU settingten PBO ayarları olması lazım curve setting gibi her çekirdeğe -30 verip dene sonra CPU settingsten 50'şer MHz arttır ve sıcaklıklarada dikkat et.

Silikon kalitesi o kadar kötü ki 50MHz bile artmıyor aynı zaman da 1.5v vermeme rağmen 1.2'den başladım yükte kapatıyor, kendi haline bıraktım artık.

Geri
Yukarı