R7 5700X oyunlarda 100 dereceye dayanıyor

R7 5700X çok güçlü bir işlemci stok fanıyla kullanılmaz zaten. Bütçen varsa 240 mm sıvı soğutma yoksa kule tipi soğutuculara bakabilirsin.

Aynı işlemci bende var, 10 saat oyun oynadığımı üstüne de premier pro'dan falan ağır render aldığımı bilirim yine de sıcaklığı 60'lardan ötesini hiç görmedi. Kasamın hava akışı iyi 4 fanı mevcut ayrıca tabii ki sıvı soğutma kullanıyorum, ürün bu:

Kesinlikle sorunu çözer, ısınma problemi kalmaz. Diğer soğutucular ilkel geliyor bana. (Ayrıca çok şık :)

Son düzenleme:
Aynı işlemci bende var, 10 saat oyun oynadığımı üstüne de Premiere Pro'dan falan ağır render aldığımı bilirim yine de sıcaklığı 60'lardan ötesini hiç görmedi. Kasamın hava akışı iyi 4 fanı mevcut ayrıca tabii ki sıvı soğutma kullanıyorum, ürün bu:

Kesinlikle sorunu çözer, ısınma problemi kalmaz. Diğer soğutucular ilkel geliyor bana. (ayrıca çok şık :)
1706557010988.png

Hayırlı olsun. Ben memnun kalacağını düşünüyorum. Arkadaşlardan biri yorumumu nedendir bilmiyorum beğenmemiş ama ben bu sistemi 2 bilgisayarda dizdim. İkisinde de ısınma sorunu yaşanmadı. O işlemciye sıvı soğutma gereksiz vs diyenler olacak ama ben ısınma olayından nefret ediyorum çünkü yıllarca laptop kullanırken acısını çok çektim. İyi bir kasa, iyi bir macun kullanıp bu sıvı soğutmayı da kullandığımdan beri hiç sorun yaşamıyorum. F/p olarak corsair vs diğer markaları önerenler illa ki olacak ama cooler master zaten adı olan bir marka.

Hayırlı olsun. Ben memnun kalacağını düşünüyorum. Arkadaşlardan biri yorumumu nedendir bilmiyorum beğenmemiş ama ben bu sistemi 2 bilgisayarda dizdim. İkisinde de ısınma sorunu yaşanmadı. O işlemciye sıvı soğutma gereksiz vs diyenler olacak ama ben ısınma olayından nefret ediyorum çünkü yıllarca laptop kullanırken acısını çok çektim. İyi bir kasa, iyi bir macun kullanıp bu sıvı soğutmayı da kullandığımdan beri hiç sorun yaşamıyorum. F/P olarak Corsair VS diğer markaları önerenler illaki olacak ama Cooler Master zaten adı olan bir marka.

Tavsiyeniz için teşekkürler, memnun kalacağımı düşünüyorum zaten dediğiniz gibi Cooler Master adı olan bir marka. İyi sosyaller.

Dandik bir soğutucu ve bu işlemciye sıvı soğutmanın hiç lüzumu yok. Kişisel deneyime göre bileşen önerilmez diye bin kere dedik. Yine de hayırlı olsun. İyi sosyaller.
Hayırlı olsun. Ben memnun kalacağını düşünüyorum. Arkadaşlardan biri yorumumu nedendir bilmiyorum beğenmemiş ama ben bu sistemi 2 bilgisayarda dizdim. İkisinde de ısınma sorunu yaşanmadı. O işlemciye sıvı soğutma gereksiz vs diyenler olacak ama ben ısınma olayından nefret ediyorum çünkü yıllarca laptop kullanırken acısını çok çektim. İyi bir kasa, iyi bir macun kullanıp bu sıvı soğutmayı da kullandığımdan beri hiç sorun yaşamıyorum. F/p olarak corsair vs diğer markaları önerenler illa ki olacak ama cooler master zaten adı olan bir marka.
Markaya göre değil, modele göre seçim yapılır. Çok iyi markaların çöp soğutucularını ne yapacağız attığın ML120 gibi? Bir de sıvı soğutma önermeni ve çöp bir model önermeni geçtim, 240mm fiyatına 120mm önermişsin, trajikomik.

Yeni konular

Geri
Yukarı