R7 5700X RTX 3060 Sisteme Yükseltme Önerisi

Şahsi görüşüm öncelikle pci-e 4.0 destekleyen bir b550 ya da x570 chipsetli bir anakart almanız daha yararınıza olacaktır. Hem ekran kartı hem işlemcinizi hem de gelecekte pci-e 4.0 bir nvme m.2 ssd aldığınızda tam performans almanız için.

Rami 32 GB yapmanız günümüz şartlarında yeterli olacaktır.
3. olarakta 2 k bir monitöre geçerseniz fark hissedilir seviyede artar.
2 k monitörü bende düşündüm reis o tamamdır. Bide ssd nasıl sizce yeterli mi ? Son olarak bu sisteme bir anakart önerme şansınız varmı fiyatı sorun değil bu iyi olur dediğiniz bir şey varsa 1 2 ay sonra hemen alabilirim :)

Elindeki kart için 5700X fazla olmuş. R5 5600 alıp, ekran kartını daha da yükseltebilirdin.

CPU'da sorun olacağını sanmıyorum. Bileşenleri de güncel tutmaya özen göster.
Tamamdır kral çok teşekkür ederim :) Bileşenleri güncel tut derken driver'ları kastediyorsunuz galiba doğru anlamışımdır umarım

Sürücüler güncel olması şart, bence ekstra RAM eklemenize gerek yok, 16 GB size yeterli bence.
Anakart bios'u son sürüm reis. Format attıktan sonra bütün driverları da güncel olarak yükledim ama ramleri yine de yükseltcem :)

Anakart değişimine gerek yok. Ama 16 GB artık yetmemeye başlıyor, RAM takviyesi yerinde olur.
Ramlar hiç sorun değil onları hemen hallederim ama bir arkadaş x570 demişti yanlış hatırlamıyorsam ilerleyen zamanda onu alabilirim belki

X570 anakart alman gereksiz. Sana performans olarak bir katkısı pek olmayacak eğer OC falan yapmayacaksan. Nitekim elindeki anakartta OC destekli.

Bileşenleri güncel tut derken driver'ları kastediyorsunuz galiba doğru anlamışımdır umarım
Evet BIOS ve işletim sistemleri de dahil buna.

X570 anakart alman gereksiz. Sana performans olarak bir katkısı pek olmayacak eğer OC falan yapmayacaksan. Nitekim elindeki anakartta OC destekli.

Evet BIOS ve işletim sistemleri de dahil buna.

Öç yapmayı düşünmüyorum reis ama yayın ve render işleriyle uğraşan birisiyim YouTube kanalıma video editörü yapıyorum ve oyun üzerine Twitch de canlı yayın yapıyorum

Geri
Yukarı