R7 5700X & RTX3060 Ti sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

mecem

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar sistemim:
ASUS RTX 3060 Ti.
AMD Ryzen 7 5700X.
Gigabyte GA-A520M h
Neo Forza 2x8 GB 3000 MHz.

Bu bileşenlerle birlikte oynadığım hangi oyun olursa olsun düşük FPS alıyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Sıcaklık değerleri nasıl?
Oynadığınız oyunlar neler?
MSI Afterburner ile oyun içi kullanımları paylaşır mısınız?
SSD ve güç kaynağınız ne?

Sıcaklık değerleri nasıl?
Oynadığınız oyunlar neler?
MSI Afterburner ile oyun içi kullanımları paylaşır mısınız?
SSD ve güç kaynağınız ne?
SSD: Kingston SSDNow UV400 240GB
Güç Kaynağı: RAMPAGE 600W
Oynadığım oyunlar: Valorant, csgo, lol, rdr2
Msi afterburnerla şuan uğraşamam :(
Sıcaklık değerlerim: 55 C civarı

Çok eski bir SSD kullanıyorsunuz. SSD sağlığını kontrol etmenizde fayda var. Ayrıca güç kaynağı da çok kalitesiz. Ama yine de performansa bir etki olmaması lazım.
Düşük fps derken kaç fps alıyorsunuz?

Çok eski bir SSD kullanıyorsunuz. SSD sağlığını kontrol etmenizde fayda var. Ayrıca güç kaynağı da çok kalitesiz. Ama yine de performansa bir etki olmaması lazım.
Düşük fps derken kaç fps alıyorsunuz?
SSD değerleri bu şekilde.
Fpsim 400 ü bazen görüyor sonra hemen düşüyor 200 lere kadar 150 lere kadar bazen drop yiyorum anlamsız bir şekilde 50-60 olup hemen geri 200 lere çıkıyor ama genel olarak 150-250 arası.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    51,3 KB · Görüntüleme: 29
SSD sağlığına Crystaldiskinfo ile bakar mısınız? Paylaştığınız site güvenilmez ve sosyalde yasaklı bir sitedir.
Yine de oyun içi değerleri paylaşırsanız daha kesin bir cevap verebilirim. Ayrıca en kısa sürede güç kaynağını değiştirin. Sistemi riske atmaya gerek yok.

Bu SSD de kurulunda oyunlar normal.
anlamadım?

SSD sağlığına Crystaldiskinfo ile bakar mısınız? Paylaştığınız site güvenilmez ve sosyalde yasaklı bir sitedir.
Yine de oyun içi değerleri paylaşırsanız daha kesin bir cevap verebilirim. Ayrıca en kısa sürede güç kaynağını değiştirin. Sistemi riske atmaya gerek yok.
indirip bakıp atacağım

Pardon oyunlar bu SSD'ye kurulu olduğu için kasıyor SSD biraz geri kalmış sorun SSD gibi ama emin değiliz ekran kartında kronik arıza olabilir ya da işlemcide.
Ekran kartına benchmark yaptım gayet iyi durumda.
İşlemcim sıfır 2 gün önce aldım.
CS:GO SSD' ye kurulu değil ama onda da düşük fps alıyorum.

Geri
Yukarı