RTX3060 Ti sistem Valorant gibi rekabetçi oyunlarda düşük FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

bozkt

Hectopat
Daha fazla  
Genel olarak Valorant gibi rekabetçi oyunlar oynuyorum ve Valorant'ta 130-200 arası FPS alıyorum bilgisayarım şu şekilde:
Anakart
İşlemci(R7 3800x)
Ekran kartı Galax RTX3060 Ti Plus.
RAM 3000 MHz 16 GB.

Genel olarak Valorant gibi rekabetçi oyunlar oynuyorum ve Valorant'ta 130-200 arası FPS alıyorum bilgisayarım şu şekilde:
Anakart
İşlemci(R7 3800x)
Ekran kartı Galax RTX3060 Ti Plus.
RAM 3000 MHz 16 GB.

Dostum nedendır bılınmez fakat bir şey fark ettıysem ben de dahıl son zamanlarda AMD ıslemcı kullanan Valorant oyuncuların hepsı FPS düşmesi ve FPS dususunden sıkayetcı sanırım yenı gelen yamadan sonra oldu bu sezon nıyeyse AMD ıslemcıler Valorant'ta surunuyor CS:GO'da ıslemcı tabanlı oyun fakat CS:GO'da Ryzen 5 5500 2060 ekran kartı ıle 500-600 orta yuksek ayarlarda FPS alırken Valorant'ta 150-300 arası FPS alıyorum orta dusuk ayarlarda garıp optımızasyon sorunlu cıdden bu oyun.

Istedıgı kadar yapsın hocam ama olmuyor 1 haftadır ugrasıyorum MSI Utility reg defterı optımızasyon Tweak'ları modlu Windows surumlerı vs her şeyı denedım olmuyor ve AMD tabanlı ıslemcılerde ozellıkle cokca FPS sıkayetı var tamamen optımızasyondan oturu hiç kurcalama ben kurcaladım ve zaman kaybından baska bir şey degıl yenı yamayı bekleyeceğiz.

Geri
Yukarı