R7 5700X RX 6700 sisteme görüntü gelmiyor

GrafikerBey

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Prime B550M-A | Ryzen 7 5700x | RX6700 | XLR8 Gaming 16gb ram | 1 TB M2 |
Corsair K95 Rgb Platinum |
Meslek
Grafiker | Desinatör |
Arkadaşlar bilgisayarımı daha yeni topladım 1 ay geçti sonra Valorant oynarken dizim kasaya çarptı hafifçe PC kapandı. Açtığımda PC açılıyor ama ekran gelmiyordu ilçedeki PC teknik servise götürdüm RAM'ları söktü ekran kartını falan değiştirdi baktı olmuyor, anakartta sorun olabilir dedik başka Power ile deneyip anakartı garantiye yolladık, 20 gün sonra değişim sağlandı. Montajını yaptırdım aynı servise PC açıldı sonra tekrar denediğimizde açılmadı. Power değiştirdik 0 Power açtık çalıştı ekran geldi eve götürdüm PC'yi evde açtım ilk gelmedi ekran sonra Power kapatıp içindeki başlat butonuna 1-2 defa bastım içindeki elektriği atması için sonra tekrardan açtım kasayı ekran geldi, ertesi gün evde açıldı kasa aldım ofise getirdim açılmadı hala açılmıyor sorunu bilen varsa yardım istiyorum. 20 gün kullandım PC'yi 1.5 aydır kullanamıyorum tüm parçalar yeni.

İşlemci: AMD Ryzen 7 5700X.
Ekran kartı: RX6700.
Anakart: ASUS Prime B550M-A
RAM: PNY XLR8 Epic-X RGB 2x8GB.
Power: Rampage RMP-750-80pb 750W - 2. Power'in adını şu an unuttum iş yerindeyim eve gidince gerekirse güncellerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı slotundan oynamıştır sistemden elektrigi kes ve Power tusuna 2 3 kez bas sonra kasa içini aç ve slota ekran kartını oturt. Dikkat et sistemden elektrigi kesip stem içşndeki elektrigi Power tusuna basıp boşaltmadan açma içini.

Arkadaşlar bilgisayarımı daha yeni topladım 1 ay geçti sonra Valorant oynarken dizim kasaya çarptı hafifçe PC kapandı. Açtığımda PC açılıyor ama ekran gelmiyordu ilçedeki PC teknik servise götürdüm RAM'ları söktü ekran kartını falan değiştirdi baktı olmuyor, anakartta sorun olabilir dedik başka Power ile deneyip anakartı garantiye yolladık, 20 gün sonra değişim sağlandı. Montajını yaptırdım aynı servise PC açıldı sonra tekrar denediğimizde açılmadı. Power değiştirdik 0 Power açtık çalıştı ekran geldi eve götürdüm PC'yi evde açtım ilk gelmedi ekran sonra Power kapatıp içindeki başlat butonuna 1-2 defa bastım içindeki elektriği atması için sonra tekrardan açtım kasayı ekran geldi, ertesi gün evde açıldı kasa aldım ofise getirdim açılmadı hala açılmıyor sorunu bilen varsa yardım istiyorum. 20 gün kullandım PC'yi 1.5 aydır kullanamıyorum tüm parçalar yeni.

İşlemci: AMD Ryzen 7 5700X.
Ekran kartı: RX6700.
Anakart: ASUS Prime B550M-A
RAM: PNY XLR8 Epic-X RGB 2x8GB.
Power: Rampage RMP-750-80pb 750W - 2. Power'in adını şu an unuttum iş yerindeyim eve gidince gerekirse güncellerim.

Bak bir de su aklıma geldi bir ara bende de böyle olmustu ama bir gün sonra açıldı PC servisine götürmüştüm ama hiçbir mudahale olmadan açıldı BIOS kitlrnmiş olabilir interbetten BIOS kilidi nasıl açılır onu araştır.

Son düzenleme:
Ek bilgi: Sıvı soğutmanın RGB'leri de yanmıyor.

Son düzenleme:
Bu taşımalar sırasında ekran kartı takılıysa, anakart PCI-e slotu zarar görmüştür, kasa yan yatırıp sistemi açıp deneyin, slotta sorun varsa görüntü verecektir.

Hemen denetip size dönüş yapıyorum (2 fanlı ekran kartı taşırkende arabayla taşıdık yani çok sarsılmadı ama bir deneteyim) ve işlemci RGB sinin yanmamasıyla alakası var mı acaba?

Bu taşımalar sırasında ekran kartı takılıysa, anakart PCI-e slotu zarar görmüştür, kasa yan yatırıp sistemi açıp deneyin, slotta sorun varsa görüntü verecektir.

Hocam şimdi yaptırdım dediğinizi sıvı soğutmanın RGB'si hala yanmıyor + klavyede NumLock falan da yanmıyor.

Arkadaşlar sistem açılıyor derken BIOS'a falan giremiyorum sadece fanların RGB'leri yanıyor RAM'ların RGB'leri yanıyor o kadar, ekrana herhangi bir şey gelmiyor.

Son düzenleme:
Bir de en sağdaki slotta, tek RAM ile açmayı deneyin, yine kasa yan dursun.

7 de ofise geçeceğim işten çıkıp o zaman tüm yazılanları yapacağım. Teşekkür ederim aklınıza bir şey gelirse dinlerim.

Güncelleme: Tamirciye götürdüm orada bilgisayara bir şey yapmadan açabilmişler herhangi bir şeyinde sorun yok aldım ofise getirdim açtım açılmadı kasayı yan yatırdım kapatıp açınca açıldı bu sefer RAM'ların RGB'leri yanmıyordu sonra tekrar kapandı kasamla alakalı olabilir mi acaba? Ya da işlemci bir yere temas mı ediyordur? Uzay montaj yapıp tekrar deneyeceğim bugün.

@Marix hocam bakar mısın güncelleme attım.

Kasayı yan yatırınca açılması önceki mesajımda bahsettiğim gibi, anakart PCI-e slot sorunu, taşıma esnasında zarar görebiliyor.

Uzay montaj deneyecekseniz sistemi sökünce PCI slotunu kontrol edin, oynama var mı arka tarafındaki lehimlerde bir sorun var mı bakın.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı