R7 5700X RX 6800 sistemde oyun sırasında oyunlarda takılmalar oluşuyor

FreeShah

Kilopat
Merhaba, elimde aşağıda özelliklerini listelediğim sistem var. Bazen anlık takılmalar oluyor. Öncelik acaba bunun sebebini bilen var mı?
Bir de sanırım benim ana kartında toplam 4 adet RAM yuvası var. 16+16 mı olmalı yükseltince yoksa 2 adet 8 daha eklesem de yeterli olur mu? Bilgisayarda sadece oyun oynuyorum onun dışında zorlayacak bir işlem yok. Bir de SATA SSD ekleyeceğim. Bana uygun 1 TB SATA SSD önerisi varsa onu da rica edeceğim.
Onun dışında bu anlık takılmalar uyumsuzluk (Windows 11) kaynaklı mı emin değilim.

Anlık takılmayı anlatmaya çalışayım. Böyle ekranda bir şeyi sürüklersiniz de takılarak gider. Ona benziyor. Bunu bazen TFT oynarken yaşıyorum. Bir de geçenlerde bir video sitesinde ekranı ikiye böldüm. 2 ayı sekmede 2 ayrı video bakıyordum. Aradığım şeyi hızlı bulmak için biraz ileri alayım dedim yine aynı şey oldu. Acaba darboğaz olma ihtimali var mı? Ya da acaba ne olabilir? Bu arada bana engel olacak seviyede bir sorun yok. Şimdiden teşekkürler.

İŞLEMCİ: AMD Ryzen 7 5700X 3.4GHz 32MB Önbellek 8 Çekirdek AM4 7nm İşlemci
İŞLEMCİ SOĞUTUCU: Cooler Master Hyper 212 LED Turbo ARGB 120mm Hava Soğutucu
ANAKART: MSI Pro B550M-P GEN3 4400(OC) DDR4 Soket AM4 HDMI VGA DVI-D M.2 USB 3.2 mATX Anakart
EKRAN KARTI: MSI Radeon RX 6800 Gaming Z Trio 16G V1 16 GB GDDR6 256 Bit Ekran Kartı
RAM: Kingston 8 GB (2x8GB) Fury Beast Siyah DDR4 3200MHz CL16 PC RAM (Toplam 16)
SSD: WD Blue SN570 500GB GEN3x4 M.2 SSD 3500 MB Okuma / 2300 MB Yazma
KASA: Vento Neptune VG07F RGB Siyah Mid Tower Gaming Kasa
PSU: FSP Hyper Pro H3-650 650W 80+ Bronze PSU
MONİTÖR: ASUS VG27A (2K TUF Gaming)

Hocam dün bir kaç defa anlamak için denedim ama şansa takılma olmadı. Fakat seslerde sorun olmuyordu hatırladığım kadarıyla.

Acaba takılmalar dışında bana yardımcı olabilecek birisi var mı? Upgrade için.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı