R7 5700X ve RTX 2060'lı sistemde açık dünya oyunlarında stuttering oluyor

patronerk

Kilopat
Daha fazla  
1 sene olacak hala bu sorunla uğraşıyorum.
Takılmayı en çok yaşadığım oyunlar.
PUBG battlegrounds.
Fortnite.
Rust.

Ekran kartını değiştirdikten sonra bu sorunla karşılaştım. 1050 Ti kullanırken böyle takılma falan yoktu.
Sıcaklık değerleri gayet normal servise gönderdim 3 kere iade işiyle uğraştım sorun yok deyip test yaptık dediler geri gönderdiler sürekli aynı şeyi tekrarladılar.
İade edemedim satmakta istemiyorum baskasının kul hakkına girmekde istemiyorum. Sorunumu çözemessem 3060 Ti ekran kartı alıp deniceğim artık.
Nasıl bir çare bulabilirim ne yapmam gerek. Ekran kartı takılma drop yapmaz diyor herkes kafayı yiyeceğim. Diğer bileşenlerin cogunu değiştirip yeni aldım.

RTX 2060 Ventus 12g OC 192 bit GDDR6.
Ryzen 7 5700X.
MSI MAG B550 Tomahawk.
XPG 3600 MHz 16x2 RAM.
Samsung 500GB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD.
650W Cooler Master PSU.
ASUS ROG STRIX 270 Hertz monitör.

PUBG battlegrounds.
Fortnite.
Rust.

Ekran kartını değiştirdikten sonra bu sorunla karşılaştım. 1050 Ti kullanırken böyle takılma falan yoktu.
Sıcaklık değerleri gayet normal servise gönderdim 3 kere iade işiyle uğraştım sorun yok deyip test yaptık dediler geri gönderdiler sürekli aynı şeyi tekrarladılar.
İade edemedim satmakta istemiyorum baskasının kul hakkına girmekde istemiyorum. Sorunumu çözemessem 3060 Ti ekran kartı alıp deniceğim artık.
Nasıl bir çare bulabilirim ne yapmam gerek. Ekran kartı takılma drop yapmaz diyor herkes kafayı yiyeceğim. Diğer bileşenlerin cogunu değiştirip yeni aldım.

Ryzen 7 5700X.
MSI MAG B550 Tomahawk.
XPG 3600 MHz 16x2 RAM.
650W Cooler Master PSU.

Oyun içi MSI Afterburner değerlerinizi gönderebilir misiniz?

PUBG battlegrounds.
Fortnite.
Rust.

Ryzen 7 5700X.
MSI MAG B550 Tomahawk.
XPG 3600 MHz 16x2 RAM.
650W Cooler Master PSU.

V-Sync açıkken de aynı sorun oluyor mu?

@patronerk temiz kurulum yapıp dene muhtemelen sorunun çözülecektir. Benzer sorunu RTX 3070 ile Ryzen 5600X kullanırken ekran kartımı tak çıkar yaptıktan sonra karşılaşmıştım. Ve sorunu bir türlü bulamayıp format atıp temiz kurulum yaptığımda tüm takımalar ortadan kalkmıştı.

Format attım
DDU yaptım.
V-Sync acıkken daha cok drop yiyorum.
Video izleyin sürekli ekran kartı kullanımı düsüp yükseldikce drop yiyorum.
Sadece PUBG özel değil cogu oyunda yapıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Format attım.
DDU yaptım.
V-Sync acıkken daha cok drop yiyorum.
Video izleyin sürekli ekran kartı kullanımı düsüp yükseldikce drop yiyorum.
Sadece PUBG özel değil cogu oyunda yapıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Farklı ekran kartı deneme şansınız varsa deneyip sonucu bildirir misiniz?

Sizce Gigabyte GeForce RTX 3060 Ti Gaming alınır mı?
Şunu fark ettim ekran kartını ful %100 kullanan bazı oyunlar var onlarda takılma olmuyor.
1 senedir uğraşıyorum çözersem 1 tepsi antep baklavası dağıtcam :D

@patronerk izlediğim video da ekran kartı gayet serin denebilecek seviyede çalışıyor, kullanım oranları iyi ancak sırasıyla farklı bir depolama birimi ve farklı bir ekran kartı kullanıp denemen lazım. SSD kaynaklı olma ihtimali düşükte olsa var.

Geri
Yukarı