RTX 2060 Sistemde Açık Dünya Oyunlarında Ani FPS Düşüşleri

raskolsikov

Kilopat
Daha fazla  
Özellikle açık dünya oyunlarında yaşadığım bu ani düşüşler neden kaynaklı olabilir? Sorun SSD'de mi RAM'de mi? Veya başka bir parçada mı? Neyi değiştirmem gerekiyor?

SSD'nin okuma yazma hızında problem yok. Sağlığı %70 görünüyor. CrystalDiskMark ve Atto ile test yaptım. Ben yine de bu diske pek güvenmiyorum nedense.

Bundan önce GTX 1060 6 GB kullanıyordum. Hiçbir sıkıntı yoktu. Arkadaştan RTX 2060 aldım, böyle sorunlar başladı. Ekran kartını, Ryzen 5 5600 olan bir sisteme taktım. Ekran kartı cayır cayır oynattı Red Dead Redemption 2'yi. Sonra o Ryzen 5 5600'ü kendiminkine taktım. Sons of The Forest ve Miles Morales'de hala ani düşüşler yaşamaya devam ettim.

Ani düşüş yaşadığım oyunlar:

• Cyberpunk 2077 (Şehirde gezdiğim her an ağır düşüşler oluyor)
  • Baldur's Gate 3 (Özellikle bölgeden bölgeye koşarken inanılmaz düşüşler yaşanıyor)
  • Sons of The Forest (Kafasına göre canı ne zaman isterse o zaman düşüş oluyor, ben de pek anlamadım bu oyunu)
  • Marvel's Spider-Man: Miles Morales (Diğerlerine göre fena değil ama daha iyi olabilir)
  • Red Dead Redemption 2 (Kalabalık ortamda fena düşüş yaşanıyor ama işlemciye fazla yük binmiyor işin garibi)

Sorunsuz veya sorunsuza yakın oynayabildiklerim:

• Mount & Blade II: Bannerlord (Hızlı savaş açıyorum, 300'e 300 savaşıyoruz. Bir kere bile düşüş yaşamıyorum. Küçük takılmalar bile yok, muazzam oynatıyor)
  • Ready or Not (Bir oyuna başlayıp haritayı gezdikçe FPS sorunu ortadan tamamen kalkıyor)
  • Valorant (Sırf denemek için girdim bugün, bir ölüm kalım attım. Sıfır sıkıntı, bir daha da denemedim ama sorun olsa bir maçta belli olurdu herhalde)
  • Crysis Remastered (Her Checkpoint'te illaki büyük bir drop yaşıyorum. Onun dışında hiç fena değil. Bölgeden bölgeye geçişlerde ufak takılmalar oluyor)
  • Hunt: Showdown (Battleroyal oyun. Bölgeden bölgeye gidişlerde, yoğun bölgelerde düşüşler olabiliyor ama büyük sıkıntı değil idare edilebilir)

Oyunları yüksek veya Ultra ayarlarda oynuyorum.

Sistem:

Anakart:
ASRock B450M HDV R. 4
İşlemcim: Ryzen 5 3600X
RAM: Neo Forza 2x8GB (3200 MHz'de çalışıyor)
Ekran kartım: Galax RTX 2060
SSD: SanDisk SSD Plus 480GB
PSU: High Power 750W 80+ Bronze

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı