R7 5800X 240mm soğutma ile boşta 90 derece

İnşallah soğutucuyu takarken işlemciye temas eden yerdeki şeffaf koruyucuyu çıkartmışsınızdır

O etiket yok arkadaşım. Sıvı soğutma ile alakalı bir durumda yok. Termel macunuda düzgün sürdüm. montajla alakalı bir sorun yok. Voltaj değerleri nasıl olmalı. Bu konu ile ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olsun. Lütfen

Istersen 11900K besle, bir islemcinin bosta 90 gormesi direkt olarak donanim sorununa veya yanlis montajlamaya isarettir.

Montajindan eminsen donanim problemi yasiyorsun, sivi sogutmayi kontrol et.

Yakin zamanda bir arkadasim, sistemi durduk yere kapaniyor diye beni cagirmisti gidip bakmistim ve BIOS'ta islemcinin 115 dereceye kadar yukseldigini gormustum. Sivi sogutmayi sokup Wraith Stealth taktigimda duzelmisti.

Istersen 11900K besle, bir islemcinin bosta 90 gormesi direkt olarak donanim sorununa veya yanlis montajlamaya isarettir.

Montajindan eminsen donanim problemi yasiyorsun, sivi sogutmayi kontrol et.

Yakin zamanda bir arkadasim, sistemi durduk yere kapaniyor diye beni cagirmisti gidip bakmistim ve BIOS'ta islemcinin 115 dereceye kadar yukseldigini gormustum. Sivi sogutmayi sokup Wraith Stealth taktigimda duzelmisti.

Orasını yanlış yazmışım. Boşta iken 55-60 derece. Bir iki tane Chrome sayfası açtığım zaman 80 derecelere çıkıyor. Pompa çalışıyor. Su sevirdaim yapıyor. Onda sıkıntı yok..

Arkadaş burada yanlışını düzeltmiş.

Geri
Yukarı